VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BURIÁNEK

Jan Buriánek / Chebský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za letadly pojedou i vlakem

Cheb - Do úplného finále jdou v těchto dnech přípravy na konání největšího leteckého dne v historii města Chebu v rámci 100. výročí založení letiště. Pořadatelé očekávají rekordní počet návštěvníků, a tak na ně apelují, aby svá auta nechali doma a na letiště přijeli kyvadlovou dopravou. Ta bude nejen autobusová, ale dokonce i vlaková, což je jedna z letošních novinek.

Letiště nabídne největší přehlídku letounů v historii

Cheb – Poslední detaily, které se týkají oslavy 100. výročí založení chebského letiště, dokončují organizátoři akce.

Nehoda si vyžádala lidský život

Třebeň - Odpoledne v pátek 16. června zemřela osmašedesátiletá řidička po nehodě na silnici mezi Třebení a Lesinkou.

FOTO: Návštěvníci obdivovali historické traktory a vozy

Skalná – Desítky historických traktorů, veteránů, kol a motorek byly k vidění na v pořadí již jedenáctém srazu starých traktorů a zemědělské techniky ve Skalné.

Děti si zasoutěžily u kostela, večer si opekly vuřty

Františkovy Lázně – V rámci Noci kostelů a Muzejní noci připravili organizátoři františkolázeňského muzea pro malé i velké návštěvníky večerní hru s názvem Františkolázeňské nebe.

Nehoda si vyžádala těžká zranění

Starý Rybník - Jedna osoba vyproštěna a transportována letecky, druhá osoba převezena sanitkou a třetí osoba ošetřena na místě. To je výsledek dopravní nehody, která se stala v sobotních večerních hodinách u obce Starý Rybník na Chebsku. Na místě byli hasiči ze dvou jednotek, provoz na silnici byl po dobu zásahu omezený.  

Historický Špalíček ohrožuje červotoč

Cheb - Zachránit jednu z neobydlených budov chebského historického Špalíčku plánuje město Cheb.

Štolou do nitra sopky

Cheb - Na vlastní oči spatřit vnitřek vyhaslého vulkánu. To je zážitek, na který se mohou začít těšit lidé nejen z Karlovarského kraje.

Lávka má spolknout 55 milionů

Cheb - Lávka přes chebské nádraží bude o 100 metrů delší, než je v současnosti, a předběžně vyjde na 55 milionů korun.

Chystají pro děti indiánský den

Luby – Jedinečný indiánský den pro děti a rodiče se uskuteční v neděli 11. června v Lubech.

Na ty nejmenší čeká vyrábění

Cheb – Centrum rozvoje pěstounské péče ve spolupráci se zahradnictvím Hrdlička v Třebeni u Františkových Lázní si připravilo jedinečnou akci.

Prestižní country festival přivítá pět kapel

Salajna – V pořadí již čtrnáctý ročník oblíbeného Salajnského žebřiňáku se uskuteční tento víkend v Salajně u Dolního Žandova.

AKTUALIZOVÁNO

Policie už má útočníka, který pobodal ženu v Chebu

Cheb – Policisté už dopadli 41letého Alexandra Mata, který měl v úterý dopoledne v chebské ulici Májová brutálně napadnout ženu. Tu museli záchranáři dopravit letecky do plzeňské nemocnice.

První metry štoly otevřou v září

Cheb - První metry takzvané Goethovy štoly v úbočí vyhaslé sopky Komorní hůrka by se pro veřejnost mohly otevřít už v průběhu září.

Oprava domu v centru města bude o miliony levnější

Cheb – Přepracovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci opuštěného domu v Mánesově 23 v Chebu si nechá město Cheb. Podle původního projektu měly totiž náklady na celkovou rekonstrukci přesáhnout částku 28 milionů korun. Město by se teď chtělo dostat na 13 milionů.

Valdštejnovu desítku poběží centrem

Cheb – V těchto dnech jsou v plném proudu přípravy na další běžeckou soutěž s názvem Valdštejnova desítka.

Jak budou otevřeny mateřinky?

Cheb – V průběhu letních prázdnin dojde už tradičně k částečnému omezení provozu jednotlivých mateřských škol.

Města oslavila čtvrt století spolupráce

Františkovy Lázně – Celkem 25 let uplynulo od doby, co spolu začala spolupracovat města Františkovy Lázně a německé město Bad Soden.

V Kamenné lépe zaparkujete

Cheb - První etapy úprav za 3 miliony korun se ještě v letošním roce dočká chebská Kamenná ulice. Nebudou se však týkat jejího zamýšleného zobousměrnění.

Děti zachraňovaly životy raněných

Cheb - Poranění končetin, břicha anebo nejrůznější zlomeniny. S tím vším si musela poradit družstva mladých zdravotníků v Domě dětí a mládeže Sova v Chebu.

Co bude s modrým věžákem?

Cheb - Takzvaný modrý věžák v centru města Chebu už několik měsíců zeje prázdnotou. Město zatím nezvolilo, co přesně s domem udělá. Původně zde mělo vzniknout dočasné ubytování pro seniory, to se nakonec zamítlo, a město tak postupně řeší, co s domem bude.

OBRAZEM: Sezónu zahájil Strauss

Františkovy Lázně - Tisíce návštěvníků dorazily o víkendu do Františkových Lázní. Konalo se zde velkolepé zahájení 224. lázeňské sezóny. Po celou dobu byl na Národní třídě a v okolí připravený bohatý kulturní program. Nechybělo ani tradiční žehnání pramenům, jarmark a řada vystoupení.

Lidé potřebují pevné nervy, lávka přes železniční trať bude k dispozici až za rok

Cheb - Chodit kolem frekventované silnice do školy, do práce a na úřady. To musí posledních několik měsíců absolvovat s pevnými nervy lidé z chebské čtvrtě Švédský vrch.

OTÁZKA PRO: Jiřího Brabce z Muzea Cheb

Cheb - Během roku připravujete vždy vycházky za přírodními zajímavostmi nejen Chebska. Kam se s vámi lidé mohou v nejbližší době vydat?

FOTO: Neobvyklý koncert před nádražím zaujal stovky lidí

Cheb - V rámci netradičního turné s názvem Mezi vlaky vystoupila u chebského nádraží Emma Smetana s hosty Tomášem Klusem, Jiřím Kučerovským, Kato z Prago Union, skupinou Teepee a l Love You Honey Bunnya.

Jak je to vlastně s Lokomotivou?

Cheb – Byly zastupitelstvu města Chebu předloženy nepřesné údaje týkající se nedávné rekonstrukce povrchu hřiště chebského sportoviště Lokomotiva? Nové vedení města se starostou Antonínem Jalovcem si prošlo s ostatními zastupiteli celý sportovní areál a z uskutečněné prohlídky toto podezření vyplývá.

Cizinec okradl spícího muže

Mariánské Lázně - Celkem dva roky ve vězení hrozí 34letému cizinci.

Studentka ohromila zpěvem i němčinou

Cheb - Dvou obrovských úspěchů dosáhla čtrnáctiletá studentka Gymnázia Cheb Kristina Kůtková. V celostátním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek skončila ve smíšené kategorii na celkovém třetím místě. Následně se studentka zúčastnila i celostátního kola soutěže v němčině, v němž vybojovala druhé místo.

Parkoviště se rozšíří o dvacet míst

Cheb - Celkem 24 parkovacích míst bude k dispozici během několika týdnů u chebského sídliště Pod Plicákem. Práce začnou během několika dní.

OTÁZKA PRO: Pavla Hojdu, chebského místostarostu

Cheb - Místostarosta Chebu o investicích do chebského hradu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies