VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAVA SIMEONOVÁ

Václava Simeonová / Chebský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sběratel má i váhu na zjišťování lavinového nebezpečí

Cheb – Zajímavá výstava je nyní k vidění v Muzeu Cheb. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout váhy a měřidla ze sbírky Jana Mynáře.

Letiště oslavilo sté výročí

Cheb – Milovníci letadel o víkendu zamířili do Horních Dvorů u Chebu. Právě tam se konal letecký den a zároveň oslavy 100 let od vzniku prvního vojenského letiště na našem území.

Miminka Chebského deníku 25. týden

Představujeme nově narozená miminka

Začíná 17. ročník Jazzových lázní. Letos patří vynikajícím českým zpěvačkám

Mariánské Lázně – Už v sobotu 24. června začíná 17. ročník festivalu Jazzové lázně. Tento rok se mohou milovníci kvalitní hudby těšit na sedm vystoupení vynikajících českých zpěvaček.

V Pramenech se rozpadlo zastupitelstvo, budou nové volby

Prameny – V Pramenech se budou konat komunální volby předčasně. Zastupitelstvo se tam tento týden rozpadlo.

Turisté se vydají k Bismarckově rozhledně na Zelené hoře

Cheb – Turistické infocentrum města Chebu, Klub českých turistů, odbor Union Cheb a Dům dětí a mládeže Sova zvou turisty, cyklisty a rodiče s dětmi na tradiční Turistický den u Bismarckovy rozhledny, jehož 12. ročník se uskuteční v sobotu 24. června.

V zóně se rozjela další firma

Chebsko - Sto lidí najde zaměstnání v právě dokončeném závodu společnosti Deufol. Ta se zabývá výrobou průmyslových a exportních balení. Chebská pobočka má být prvním závodem nové generace s vysoce automatizovanou výrobou, což zefektivní výrobu a sníží tak dobu nutnou pro dodání zakázky klientům.

Dvojice platila pervitinem

Chebsko – Povedená dvojice skončila v policejních poutech. Pětatřicetiletý muž a jeho o rok mladší přítelkyně měli v Sorkově nedaleko Františkových Lázní vyrábět drogy, kterými také platili lidem pracujícím na jejich statku.

Chebská psychiatrička bude vyprávět o Libérii a Guinee

Cheb – O další cestě Afrikou bude v úterý 20. června mluvit MUDr. Barbora Zahradníková v chebské městské knihovně.

Milovníci folku se bavili ve Skalné

Skalná – Velmi povedenou akci má za sebou Skalná, kde se konal Skalenský folkfest.

Miminka Chebského deníku

Chebsko - Představují se vám miminka z chebského regionu.

OTÁZKA PRO: Tomáše Dostála, kastelána chebského hradu

O víkendu bude na Chebském hradě rušno. Jakou zde chystáte akci?

Běžci pomůžou Hospicu Sv. Jiří

Cheb – Již 8. ročník benefičního mezinárodního Poutního maratonu pořádá v sobotu 17. června Farní charita Cheb společně s Běžeckou školou Miloše Škorpila a s farností v Chebu. Celý výtěžek z této benefice bude v letošním roce věnován na rozvoj služeb Hospice svatého Jiří, který působí právě v Chebu.

Z vysokoškolských kolejí budou malometrážní byty

Cheb – Celkem 60 až 70 bytů by mohlo vzniknout v takzvaném modrém věžáku v Chebu, který dřív sloužil jako vysokoškolské koleje. Město tak reaguje na rostoucí poptávku po bydlení.

Kontejnery pod zemí se osvědčily

Cheb – Ještě letos v Chebu vzniknou dvě nová stanoviště velkokapacitních podzemních kontejnerů na odpad. Těch už má Cheb celkem na tři desítky.

FOTO: Prostě to zařídíme! Závěr sezóny profesionální scény patří veselohře

Cheb – Jediné profesionální divadlo v Karlovarském kraji se stálým souborem už na konci týdne uvede poslední premiéru této sezóny. Už je také jasné, co přinese chystaná sezóna 2017/ 2018.

V průmyslové zóně našli pracovní uplatnění i vězni

Cheb - Nedostatek pracovních sil trápí některé společnosti v chebské průmyslové zóně. Například DHL Supply Chain tento problém vyřešila zaměstnáváním vězňů, kteří si odpykávají trest třeba za neplacení alimentů.

Stovky vtipů na Národní třídě

Františkovy Lázně – Už jen měsíc zbývá do začátku druhého ročníku Mezinárodního festivalu kresleného humoru. Ten se uskuteční ve Františkových Lázních ve dnech 10. až 15. července.

Kvůli pojistným podvodům policie stíhá už 60 lidí

Karlovarský kraj – Počet obviněných v kauze pojistných podvodů, která od policie získala název „Hippokrates", se stále zvyšuje. Jen v posledních dnech obvinili kriminalisté další tři lidi, a tak celkem stíhá už víc než 60 osob. Škoda, kterou měli způsobit, v současnosti dosahuje 60 milionů korun.

Chebské dvorky letos slaví 15 let

Cheb – Chebské dvory, dvorky, zahrady, uličky a zákoutí se po roce opět stanou místem setkání umělců a příznivců umění nejen z regionu.

OTÁZKA PRO: Martinu Kuželovou, ředitelku chebské knihovny

Právě probíhá Týden čtení dětem. Zapojila se do akce i Městská knihovna Cheb?

FOTO: Dětský den v Pomezí nad Ohří

Pomezí nad Ohří – Spoustu zábavy si v sobotu užily děti na hřišti v Hraničné u Pomezí nad Ohří. Právě tady uspořádal pomezský obecní úřad oslavu jejich svátku a o parádní zábavu se postaralo hudební divadlo Hnedle vedle.

Opravy na železnici si vyžádají výluky

Karlovarský kraj – S hezkým počasím přichází i čas oprav. Pracuje se nejen na silnicích, ale i na železnici. V Karlovarském kraji se proto cestující musí připravit hned na dvě omezení. Místo vlakem budou cestovat autobusem.

Chebské dvorky jsou za dveřmi

Cheb – Už jen devět dní zbývá do začátku 15. ročníku festivalu Chebské dvorky. Ten se koná ve dnech 14. až 17. června.

Personální stabilizace v nemocnici může být otázkou i několika let, říká vrchní sestra

Karlovarský kraj – Od začátku letošního roku zaměstnává vedení Karlovarského kraje sesterská krize v Karlovarské krajské nemocnici (KKN). Sestry hrozí hromadnými výpověďmi, a to nejen kvůli nízkým platům, ale také fyzickému a psychickému přetížení.

Nejstaršímu čtenáři chebské knihovny je úctyhodných 95 let

Cheb – Nejstarším registrovaným čtenářem chebské městské knihovny je Václav Otta. Ten právě oslavil 95 let a k tomuto významnému životnímu jubileu mu popřáli také knihovníci.

V soutěži Stavby Karlovarského kraje může hlasovat i veřejnost

Chebsko - Až do 9. června může veřejnost hlasovat v anketě Stavby Karlovarského kraje. Také v 17. ročníku soutěže, kterou pořádá Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, má Cheb a okolí svá želízka v ohni.

Třetina lamp je nová

Aš – Celkem 2 600. O tolik stožárů veřejného osvětlení pečuje městská společnost Ašské služby ve městě a přilehlých vesnicích. Součástí této péče je i výměna těch dosluhujících. Od chvíle, kdy se se systematickou obměnou začalo, je zhruba jedna třetina lamp nová.

Miminka Chebského deníku

Chebsko - Představují se vám miminka z chebského regionu.

Partnerství měst by mohlo přinést třeba výměnné pobyty

Cheb – Delegace z partnerského města Bac Ninh navštívila chebskou radnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies