Na Dukle fotbalistky neuspěly, ale byly
vyrovnaným soupeřem

Cheb - Na utkání do Prahy se všichni velmi těšili, protože proti prvoligovému klubu se nehraje každý den

3.2.2016

Chebské fotbalistky prohrály na DukleFoto: archiv

Hráčky Hvězdy Cheb odehrály první přátelské utkání proti družstvu Dukla Praha. Ve velmi vyrovnaném utkání se nakonec z vítězství radovaly hráčky domácího celku. Více nám o průběhu utkání řekl hlavní trenér mužstva Tomáš Rolník.
„Na utkání do Prahy jsme se všichni velmi těšili, protože proti prvoligovému klubu se nehraje každý den. Jsem velmi rád, že jsme toto utkání mohli odehrát, a doufám, že v budoucnu tato tradice zápasů bude pokračovat."
FK Dukla Praha ⋌2
FK Hvězda Cheb ⋌0
po poločase 1:0
   „Od začátku zápasu se hrálo velmi aktivně a důrazně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou bez vážnějších brankových příležitostí. Výborným aktivním přístupem při napadání jsme dokázali narušovat rozehrávku soupeře, získávat balony a dostávat se tak do přečíslení. V prvním poločase jsme se dokázali jak fyzicky, tak herně vyrovnat soupeři, bohužel jsme si během poločasu nedokázali připravit ani jednu 100procentní brankovou příležitost. V závěru poločasu se pak soupeř po rychlém protiútoku dostal do jednobrankového vedení.
   Ve druhém poločase postupně začala Dukla ovládat hru. Přesto jsme si v druhé půli vytvořili dvě velmi slibné příležitosti, bohužel ani jedna neskončila brankou. V závěru pak soupeř z volného přímého kopu stanovil výsledek zápasu na konečných 2:0. Konec zápasu byl velmi náročný pro naše hráčky, proto jsem velmi rád, že svým nasazením a velkou vůlí nedovolily soupeři navýšit brankový rozdíl.
   Dnešní soupeř patřil mezi nejkvalitnější družstva, s kterými jsme se doposud střetli. Takto kvalitní zápasy posouvají naše herní výkony výše a jsou velkou motivací pro hráčky si dokázat, že i fotbalistky z Chebu umí hrát kvalitní fotbal. Těší mě, že většinu zápasu jsme byli zcela vyrovnaným soupeřem a potvrdilo se nám, že herní systém a styl hry, který praktikujeme, mají smysl. Musíme ale nadále poctivě pracovat během přípravy a na tréninku, abychom mohli za půl rok či rok porážku Dukle vrátit."
Sestava Hvězdy Cheb:
1. poločas – Bauerová – Bémová, Šichevičová, Bartošová, Bezvodová – Lörinczová, Bernardová, Trampuschová, Ziateková – Horná, Vagingerová
2. poločas – Bauerová – Zádranská, Šichevičová, Bartošová, Holubová B. – Kapusňáková, Trampuschová, Czelderová, Strašilová – Podroužková, Funková.

Autor: Redakce