Domácí tým měl před sobotním derby neuvěřitelnou zápasovou bilanci – z deseti mistrovských zápasů, jich celých osm sehrál na hřištích svých soupeřů. Mezitím vyfasoval povinný týden volna, a tak doma hrál naposledy čtvrtého září se Sokolem Drmoul. O to víc se domácí příznivci těšili na fotbalový svátek, kterým souboj o krále ašského výběžku už tradičně bývá.

FC Jiskra Hazlov 6

Jiskra Aš 3

po poločase 4:2

Ašská Jiskra zahájila podzimní část soutěže tragicky, po sérii porážek se krčila u dna tabulky. Příchodem spasitele Davida Sládečka na hostování z Unionu Cheb stoupl výkon týmu natolik, že nikdo z početné výpravy ašských příznivců nepochyboval o jasném vítězství Jiskry Aš.

Skvělou kulisu zápasu kazil jen drobný, vytrvalý déšť, který ale neodradil více než stovku diváků, kteří přišli své týmy na hazlovský stadion povzbudit.
Úvodní minuty zápasu patřily hostujícímu týmu, nepřinesly mu ale o nic víc, než bezvýznamné plácnutí do vody. Kolem desáté minuty převzali iniciativu domácí. Po hrubém šlapáku na Komberce zahrál Šlesingr parádní trestňák přes zeď, ale „Kuba“ Čerňanský jej bravurně vyrazil. Ve 14. min. už ale lovil míč ze sítě, závar před brankou zakončil pohotovou střelou Prokopec a Hazlov vedl 1:0. O vyrovnání se v zápětí postaral ašský Jarausch, který nikým neohrožován poslal míč z malého vápna placírkou k levé tyči Fuxovy branky a bylo to 1:1. Vedení hazlovskému týmu v poměru 2:1 vrátila blesková akce Komberce, kterou zakončil přesnou střelou Prokopec. Ve 34. min. předvedl mazácký kousek hazlovský exekutor trestných kopů „Stanley“ Šlesingr, který poslal míč přes zeď přesně do nekrytého prostoru ašské branky a zvýšil vedení na 3:1. Ve 41. min. našel centr domácích volného Velemana, který z malého vápna přesnou hlavičkou upravil skóre na hrozivých 4:1 pro domácí. Přestřelku prvního poločasu uzavřel o minutu později kanonýr hostí Sládeček, který dokonale využil jedinou šanci, kterou mu soupeř v zápase dopřál a snížil na 4:2.

Druhý poločas poznamenala 55. minuta, ve které brankář hostí Čerňanský neudržel nervy na uzdě, nesmyslně hloupým faulem skosil domácího Prokopce. Po druhé žluté uviděl ašský gólman kartu červenou a šel do kabin. V brance jej nahradil náhradní gólman Duchoň, který si v zápětí poprvé sáhl na míč, když jej po úspěšné penaltě Velemana vymotával ze sítě. Hazlov vedl 5:2 a bylo po zápase. V závěru zvýšil svým hattrickem domácí Prokopec vedení na 6:2 a v posledních minutách se o kosmetickou úpravu skóre postaral ašský Hančík, který snížil na konečných 6:3.

Hlavní rozhodčí Krejčí s asistenty Hányšem a Kobielským měl s řízením zápasu viditelné problémy.

Spokojenější z obou trenérů byl domácí Pavel Veleman: „Po Baníku Sokolov, kde jsme měli uhrát remízu a nakonec jsme ne naší vinou prohráli, bylo povinností s Aší vyhrát. Po dobrém výkonu se nám to povedlo dost přesvědčivě. Nebezpečného Sládečka jsme uhlídali a s výsledkem jsem moc spokojen.“

I přesto, že hosté odešli poraženi, ašský kouč Jaroslav Smáha si pro ně našel i slova chvály. „Kluci zejména ve druhém poločase bojovali, škoda, že neproměnili některé gólové šance. Možná, že v deseti předváděli lepší hru než v jedenácti. O naší prohře rozhodly naše hrubé chyby z první půle, které domácí zkušené mužstvo trestalo. Hazlov vyhrál zcela zaslouženě, bylo to derby se vším všudy.“

FC Jiskra Hazlov: Fuxa, Šole, Bláha, Veleman, Baar, Šiman (65. Tuček M.) ,Dočekal, Belovič, Šlesingr, Prokopec, Komberec.

Jiskra Aš: Čerňanský J. (55. Duchoň), Jarausch, Šiler, Čerňanský M. (20. Houdek L.), Rádl, Houdek A., Smáha, Hančík, Střeček, (Turták), Maher, Sládeček.