Mizerné deštivé počasí přilákalo na sobotní utkání pátého kola krajského přeboru pouhých osmdesát diváků. Po nešťastném zápase v Mariánských Lázních, ve kterém hazlovský tým pronásledovaný neuvěřitelnou smůlou, nedal gól ani z penalty, nastoupil proti Baníku s viditelnou snahou o nápravu reputace.

Od prvních minut střetnutí bylo zřejmé, že se jim to podaří. V 15.min otevřel skóre Šlesingr, který po rohovém kopu prudkou hlavičkou zajistil domácím vedení 1:0. Přes velkou převahu a šance Baara, Dočekala, Prokopce a Beloviče se už domácí v první půli gólu nedočkali.

Vše pak napravili v úvodních minutách druhého poločasu. Lahůdkovou akci předvedl divákům ve 47. min Belovič, který ve vápně přešel přes dva beky, prudkou střelu pak poslal nefalšovaným angličákem od břevna do sítě hostí a zvýšil vedení na 2:0. O šest minut později si hosté nevěděli rady s pronikajícím Prokopcem, kterého zastavili ve vápně faulem.

Nařízenou penaltu proměnil s naprostou jistotou Veleman. Přes vedení 3:0 pokračoval hazlovský tým v nátlakové hře, plné pohledných akcí. Střelou elegantními nůžkami pobavil diváky Veleman, aplaus diváků si vysloužil v 58. min učebnicový útok, ve kterém doputoval míč z nohy na nohu až na Velemana, který nechytatelnou střelou zvýšil vedení na 4:0. Bombu s chutí hrajícího Beloviče zázračně vyrazil hostující gólman Dvořák na roh. O zaslouženého bůra pro hosty se v 82. min velikou měrou postaral Dočekal - po dlouhém sólu přes několik hráčů soupeře, načechral míč zkušenému Prokopcovi, který s přehledem přehodil brankáře hostí a uzavřel skore zápasu na 5:0. Hosty probudila z pasivity až touha po vstřelení čestného úspěchu v posledních minutách. Ze skrumáže před brankou domácích nastřelil Maxa břevno a střelu Rajchrta kryla s přehledem hazlovská jednička Kindl.
Slušně hrané střetnutí řídil s přehledem hlavní rozhodčí Janoušek s asistenty Fraškem a Chládkem.

Ani hustý plnovous nezakrýval po zápase spokojený úsměv hazlovského trenéra Miroslava Švarce: „Soupeř byl v první půli, ve které jsme opět neproměnili čtyři tutovky, hodně houževnatej. Výborně nám pak vyšel začátek druhého poločasu ve kterém jsme dali góly, které rozhodly zápas. Závěr utkání jsme pak dohrávali v naprostém klidu.“

Sestava FC Jiskra Hazlov: Kindl, Baar, Beneš Petr, Veleman (64. Šturm), Bláha, Beneš Jan, Dočekal, Belovič, Šlesingr (64. Prekop), Prokopec, Šiman.