Podzimním mistrem krajského přeboru je Viktoria M. Lázně

Mariánské Lázně – Více než tři stovky diváků byly svědky výborného utkání.

17.11.2009

Mariánské Lázně doma remizovaly s týmem Františkových Lázní 2:2, přesto domácím titul podzimního přeborníka neunikl.Foto: DEník/ Bedřich Klima

První polovina soutěže v krajském přeboru Karlovarského kraje v kopané 2009-2010 je až na dohrávané utkání Unionu Cheb s J. Aš ukončena. Lepší a napínavější scénář závěrečných bojů o podzimního vítěze si fotbalový fanoušek snad ani nemohl přát. V posledních dvou kolech měla šanci na vítěze tři mužstva z chebského okresu – Františkovy Lázně, Viktoria M. Lázně a Jiskra Hazlov.

FC Viktoria M.Lázně 2

FC Fr. Lázně 2

po poločase 1:1

Nejlépe tato utkání nakonec zvládla Viktoria Mar. Lázně a stala se tak podzimním mistrem krajského přeboru v kopané před mužstvem Hazlova. Třetí příčka nakonec zbyla na mužstvo františkolázeňských kohoutů, kteří se v posledním utkání snažili na půdě Viktorie o vítězství. Jejich přání nakonec zkazila velmi vydařená akce Viktorie, deset minut před koncem duelu, když střela Radila po pěkném uvolnění Drahorádem st. nedala brankáři Vachúnovi šanci a skončila za jeho zády.

Střetnutí začalo drtivým náporem domácích, kteří ke své škodě promarnili během tří minut dvě gólovky. A když v minutě páté další šance skončila jen rohovým kopem, zdálo se, že domácí budou opět s proměňováním šancí na štíru. O změnu skóre a úvodní gól zápasu se postaral právě po tomto rohovém kopu Zemana Vratislav Dvořák – 1:0.

V 8. min. udělil rozhodčí M. Štěrba první žlutou kartu a dostal ji hostující Hibler. V 16. min. se prosadil Iterský až před brankáře Šmejkala, ale jeho střelu směřující do prázdné branky stačil zachytit Dvořák a míč odehrát do bezpečí. Velmi pěknou fotbalovou akci předvedli Drahorádové v 18. min., ale gólman hostů byl na místě.

Hostující snaha o vyrovnání přinesla 22. minuta, kdy se Šaliga prosadil po pravé straně, poslal přízemní centr do šestnáctky domácích, následoval faul a rozhodčí ani na vteřinu nezaváhal a odpískal pokutový kop, který Lukáč s přehledem proměnil – 1:1. Více než tři stovky diváků byly svědky výborného utkání, ale v prvním poločase se již další branky příznivci nedočkali, a tak ten skončil smírně 1:1 jak gólově tak na žluté karty (domácí Zeman 40. min.).

Také ve druhém poločase pokračovaly oba týmy ve snaze rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale zda to byla nervozita či zbrklost z důležitosti tohoto utkání, zahazovaly se gólové příležitosti na obou stranách.

V 55. min. utkání byli šťastnější hosté, kteří přidali na svém výkonu a po odstřelování domácí branky se míč nakonec dostal na šestnáctku Viktorie k Bastlovi a jeho dělovka skončila v domácí síti – 1:2. Tak to byl zvrat, který asi nikdo z domácích příznivců nečekal.

Tento gól však přinesl výraznou snahu domácích o srovnání stavu utkání. Začali hrát jen na tři obránce, posílili útočnou snahu, ale také zároveň dali větší prostor rychlonohým útočníkům hostů k brejkovému ohrožení domácí svatyně. Zvýšeným herním úsilím a urputnosti ve vzájemných soubojích přišlo udělení žlutých karet. Nakonec svoji snahu domácí zúročili již výše zmíněnou akcí a po zásluze srovnali stav utkání na 2:2.

Poslední desetimitovka utkání a tlak domácích již nepřinesl další gól v síti hostů a snaha a šance po rychlém brejku Iterského, byla v poslední chvíli zakončena záchranou brzdou Semančíka (žl. karta). Utkání tak po zásluze skončilo remízou, která nakonec potvrdila, že na prvním místě přezimuje mužstvo Viktorie Mariánské Lázně. Hráči ziskem tohoto bodu udělali také radost partnerovi utkání A. Klierovi st.

Viktorie M. Lázně: Šmejkal, Hadač, Škrabal (Radil), Dvořák, Jakubík, M. a M. Drahorádové, Zeman, Semančík, J. Kovář (L. Kovář), Chval, Ščasnár. Trenér Miroslav Zeman, asistent J. Martínek, V. Opava, vedoucí týmu A. Klier.

Františkovy Lázně: Vachún, Hibler J, Lukáč, Hibler L, Větrovec, Šaliga, Ország, Kříž, Eisenreich, Bastl, Iterský (Glazur, Najman, Král, Podlipský, Duc The Nguen). Trenér Milan Kolouch, vedoucí K. Němeček.

Rozhodčí utkání: M. Štěrba,L. Janoušek, Z. Vejvoda. DS J. Špak.

Oslava polovičního titulu pokračovala poté vyhodnocením a chutnou Svatomartinskou kachničkou v místní restauraci Elektra. Za přípravu pohoštění a obsluhu patří celému kolektivu restauračního zařízení velký dík.

Oddíl Viktorie Mar. Lázně zve všechny své příznivce na Valnou hromadu, která se bude konat 30.11.2009 v 18:30 hod. v restauraci na stadionu Viktorie u Ferdinandova pramene.