Chebský Union doma nestačil na Viktorii

Karlovarský kraj - Aš doma prohrála s Novým Sedlem

10.5.2009

Již čtyřiadvacáté kolo měl o víkendu na programu fotbalový krajský přebor. Zraky fotbalového odborníka zamířili na šlágr kola, který se odhrál na hřišti U pekárny v Ostrově. Tam totiž zamířil lídr tabulky sokolovská juniorka. Ostrov před utkáním patřil k nejlepším týmům jarní části soutěže. ´Profíci´ ze Sokolova však neponechali nic náhodě a srdnatě bojujícího soupeře porazili tříbrankovým rozdílem. Zasloužené vítězství si odvezl i Vintířov, který v sokolovském derby předčil Královské Poříčí a v tabulce se tak posunul na bronzovou příčku právě před Poříčí. Čvrtou výhru si mohli vychutnat hráči Nového Sedla, když uspěli v duelu týmů ohrožených sestupem, a to v Aši. Ve druhém zápase, kde se bojovao o důležité záchranářské body se rozešel Dolní Rychnov s horali z Jáchymova smírně. V chebském derby pak uspěla na půdě Unionu Cheb mariánskolázeňská Viktoria.

Výsledkový servis:

Kr. Poříčí – Vintířov 0:3
Skóre utkání otevřel již ve 4. minutě hostující Komínek. Další branky přidal Vintířov až ve druhém poločase, kdy se nejdříve zapsal do střelecké listiny Klemera, a hned nato vstřelil Poříčí svou druhou branku Komínek.
Branky: 4. a 79. Komínek, 76. Klemera. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Tichota – Eliáš, Janoušek, DS Votík. ŽK: 2:1. Diváci: 70.
Kr. Poříčí: Dvořák – Dubaj, Verner, Prchal, Harčár – Maxa, M. Dufek, Hung, Král – Hanzlíček, Vévoda (stř. Pleško, Márci). Trenéři: Milan Gabrle a Miroslav Buják.
Vintířov: Zíma – Klemera, vystrčil, Pazdera, Hrudkaj – Myslivec, Obešlo, Prokop, Smolka – Komínek, Tráva (stř. Vašek, Kastl, Kotrman). Trenér: Jaroslav Maršík.

D. Rychnov – Jáchymov 0:0
V bojovném utkání se stovka přihlížejích diváků branek nedočkala. I když si více brankových příležitostí vytvořili domácí, v duelu s Jáchymovem vyšli střelecky naprázdno.
Rozhodčí: Henych – Balhar, Šmat, DS Gendráč. ŽK: 1:2. Diváci: 100.
D. Rychnov: Krhounek – Kraus, Dostál, Cigánik, Šimků – Sekáč (90. Sedláček), Kalabza, Bulíček, Štáhlovský – Moravec, Křenek (83. Klemm). Trenér: Marián Mecele.
Jáchymov: Sütto – osička, Kostka, Baláž, Kolárik – Šimek, Chaloupek (88. Netušil), Melichar, Hellmich – Kasparides, Sýkora (90. Chrenák). Trenér: Petr Šikýř.

Union Cheb – M. Lázně 1:3
Hosté vyhráli první poločas brankou z 8. minuty, kterou vsítil hostující Kafka. Po změně stran domácí srovnali ze značky pokutového kopu, který proměnil Dobeš. O výhře Mariánek pak rozhodl svou druhou trefou v 69. minutě Kafka a pojistku pak přidal o deset minut později Chval.
Branky: 51. Dobeš (PK) – 8. a 69. Kafka, 79. Chval. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Šmat – Melničuk, Svatík, DS Zdvihal. ŽK: 7:0 (!). ČK: 1:0 (75. Klepáček). Diváci: 120.
Union Cheb: Buřič – Pilař, T. Rolník, Klepáček, Černý (65. Volf) – Alexa, Šebesta, Dobeš, Řezáč – A. Rolník, Sládeček (82. Hudeček). Trenéři: Miroslav Šebesta a Petar Aleksič.
M. Lázně: Šmejkal – L. Kovář (45. Švejda), Škrabal, Ston, Radil – Kafka, Fára, Drahorád (54. Ščasnár), Chval – J. Kovář, Jakubík. Trenér. Miroslav Zeman.

Ostrov – Sokolov B 1:4
Hosté se ujali vedení v 7. minutě střelou Komberce. Ve 13. minutě pak přidal kapitán Sokolova Prchal druhou trefu z pokutového kopu a poločasový stav pak stanovil přesnou ranou Hanzlík. Po změně stran přidal pátý zařez hostů Kura a za domácí vstřelil čestný úspěch ze značky pokutového kopu Lorenc.
Branky: 72. Lorenc (PK) – 7. Komberec, 13. Prchal (PK), 43. Hanzlík, 53. Kura. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Rousek – Bušek, Šifalda, DS Stančík. ŽK: 3:1. Diváci: 100.
Ostrov: Sütto – Piskáček (53. Přibyl), Hladík, Lorenc, Tomáň – Koročinský, Semivan (46. Koudelka), Šrámek, Fakrot – Dušek, Mahr. Trenér: Tomáš Štěpánek.
Sokolov: Dvořák – Nápravník, Kura, Hucl (52. Hermzáček), Hanzlík – Kratochvíl (52. Bastl), Čada, Prchal, Habai (80. Vašata) – Čertík, Komberec. Trenér: Stanislav Purkart.

Další výsledky: Aš – Nové Sedlo 0:4 (0:2), Hazlov – Chyše 4:0 (2:0).

10.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.