V sedmadvacátém kole nejvyšší krajské fotbalové soutěže zaznamenali největší výhru fotbalisté Toužimi, když Kraslicím naložili úctyhodných devět branek. Aktuálně druhý tým tabulky Chodov udolal v sokolovském derby Nové Sedlo. Dolní Rychnov porazil Novou Roli a karlovarská Lokomotiva se podělila o body s Ostrovem. Stará Role zvítězila pětibrankovým rozdílem nad Královským Poříčím hlavně díky střelecké potenci útočníka Romana Voborského, který zatížil konto soupeře čtyřmi zásahy. Toužim deklasovala nováčka z Kraslic. V chebském derby s Aší vyválčili tři body hráči Mariánských Lázní. Vítězství slavily doma i Trstěnice.

Výsledkový servis, 27. kolo

Lokomotiva KV – Ostrov 2:2
Na Růžovém Vrchu bylo v sobotním dopoledni k vidění derby jako řemen. Od začátku zápasu byl lepším týmem hostující celek, i přesto se sporadicky ujali vedení domácí po netradiční přestávce na občerstvení. Dlouhý nákop Mitterpacha a následný střelecký pokus Horna tečoval za záda ostrovského gólmana Frydrýna Jílek. Hosté vyrovnali po chybě Ludvíka, když se dva útočníci hostů řítili na brankáře Lokomotivy a Jura nezaváhal. Po změně stran opět udával Ostrov tempo utkání, domácí pak kontrovali rychlými brejky. Druhou branku „Lokády“ vstřelil po rohovém kopu Psohlavce opět Jílek. Hosté se dočkali vyrovnávací branky ve 51. minutě. Rohový kop poslal hlavou do náruče Povinského střídající Piskáček, ale míč se překvapivě dokutálel do branky domácích. Poté se hra otevřela a šance si vytvořily oba týmy. Tu největší ostrovský Přibyl, a na druhé straně Karbula, když jeho střelu vyrazil s pomocí tyče ven z branky Ostrova jeho kapitán Soukup. Raritkou v utkání byl nástup trenéra Lokomotivy Antonína Sedláka, který když nastoupil aby předvedl něco ze svého fotbalového umu, rozhodčí Balhar derby ukončil.
Branky: 33. a 43. Jílek – 38. Jura, 51. Piskáček. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Balhar – Hrabovský, Grujbár, DS Špak. ŽK: 2:3. Diváci: 50.
Lokomotiva K. Vary: Povinský – Kolář, Mitterpach, Matocha, Votík – Psohlavec, Karbula, Horn, Ludvík – Jílek, Krejsa (stř. Sedlák). Trenér: Antoní Sedlák.
Ostrov: Frydrýn – Přibyl, Hladík, Lorenc, Eret – Kalina, Jura, Liška, Semivan – Petrovič, Nováček (stř. Piskáček). Trenér: Tomáš Štěpánek.

Stará Role – Kr. Poříčí 5:0
Skóre utkání otevřel již ve třetí minutě přesnou ranou domácí Plch. V 10. minutě dal vzpomenout na své kanonýrské časy starorolský střelec Roman Voborský, který ještě do konce prvního poločasu přidal ještě další dvě branky. V 72. minutě pak zakončil Voborský svůj velký den čtvrtým zásahem.
Branky: 3. Plch, 10. , 12. , 40. a 72. Voborský. Poločas: 4:0. Rozhodčí: Bouše – Šifalda, Rousek, DS Tomášek. ŽK: 1:2. Diváci: 50.
Stará Role: Říha – Roubíček (63. Vašíček), Plachý, Hořt, Pleva – Hrudkaj, Khodl, Stýblo, Ozom – Plch, Voborský. Trenér: Jaroslav Slabý.
Kr. Poříčí: Dvořák – Erhart, Monhart, Prchal, Dubaj – Janovský (10. Horský), Dufek (46. Vévoda), Hartmann, Friml – Jelínek, Reismüller. Trenér: Miroslav Buják.

D. Rychnov – Nová Role 3:1
Utkání, které se předehrávalo již v pátek, zvládli v tropickém vedru lépe hráči Dolního Rychnova, kteří také vyhráli první poločas brankou Moravce. Ve druhém poločase hosté vyrovnali z kopaček Vodrážky. Domácí poté však dvěma góly rozhodli o svém vítězství. Druhou branku v utkání vstřelil Moravec, pojistku poté přidal Klemm.
Branky: 44. a 80. Moravec, 72. Klemm – 57. Vodrážka. Poločas: 1:0.
Rozhodčí: Adamec – Šmat, Hrnčál, DS Skála.
ŽK: 2:0. Diváci: 50.
D. Rychnov: Sloboda – Horník, Cigánik, Sekáč, Šimků – Vogel (68. Hermer), Kalabza, Jílek (46. Kraus), Sedláček – Moravec, Klemm. Trenér: Václav Medřický.
N. Role: Krupička ml. – Kothera, Vodrážka (83. Eszenyi), Krupička st. , Dušek – Hnízdil, Valjent (89. Kučaba), Šourek – R. Chlup, T. Chlup (83. Vaverka). Trenér: Daniel Hájek.

Kraslice – Toužim 2:9
Lídr přeboru šel do vedení již ve 4. minutě, když se přesně trefil Hotěk. Domácí vyrovnali o deset minut později Bockem. Poté však začal řádit na hřišti toužimský kanonýr Mikula, který vstřelil soupeři dvě branky. Po obrátce stran snížil na rozdíl branky střídající Schwarz. Poté už však dominovali na hřišti pouze hostující hráči. Tři góly si na svůj účet připsal Nezval a dvě Schveiner.
Branky: 13. Bock, 50. Schwarz – 4. Hotěk, 27. , 33. a 75. Mikula, 58. , 54. a 66. Nezval, 68. a 81. Schveiner. Poločas: 1:3. Rozhodčí: Šifalda – Tichota, Bouše, DS Vošmik. ŽK: 1:1. Diváci: 250.
Kraslice: Zeman – Rozsíval, Müller, M. Tomeš, Balada – Hanzlík, Bock, Kričfaluši, Holan – Rohan, Kurtin (stř. Zadňančin, Schwarz). Trenér: Pavel Řehoř.
Toužim: Bronec – Mikula, Kanát, M. Hejkal, Čermák – Schveiner, Nezval, J. Hejkal, Tichý – Hotěk, Šimek (stř. Malec, P. Šulc). Trenér: Marek Daněk.

Mar. Lázně – Aš 3:0
Fotbalisté Viktorie od prvních minut diktovali tempo hry. V 18. minutě se prosadil Vlastimil Semančík a za další čtvrthodinku přidal druhou branku Kmeť. Mariánskolázeňští si vypracovali další šance, ale mezi tři tyče se v první půli už netrefili. Tečku za výsledkem udělal v 82. minutě Kafka.
Branky: 18. Vl. Semančík, 33. Kmeť, 82. Kafka. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Šmat – Melničuk, Gendráč, DS Kozel. Bez karet. Diváci: 150.
M. Lázně: Šmejkal – Hadač, Kovář, Daneziev, Kutil (22. Kmeť), Radil, Hort, Ščasnár (86. Král), Vl. Semančík, Kafka, M. Semančík. Trenér: Miroslav Zeman.
Aš: J. Čerňanský – Várta, Schwalb, Šiler (76. Brožek), Petříček, M. Čerňanský, Beneš, Kohuťár, Střeček, Turták, Maher (46. Kohout). Trenér: Rino Náprstek.

Trstěnice – Fr. Lázně 5:3

Zápas, který byl do konce prvního poločasu nerozhodný, nakonec skončil ve prospěch domácího týmu. Rozhodli o tom domácí střelci Hořínek a Chval.
Branky: 18. a 90. Hořínek, 41. Tuhela, 66. a 74. Chval – 19. Országh, 35. Florus, 80. Hibler. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Rousek – M. Štěrba, Stančík, DS Kepl. ŽK: 3:2. Diváci: 250.
Trstěnice: Riedl – Ston, Závorka, Bartůněk, Dufka (46. Novák) – Pánek (77. Drozda), Chval, Elijaš, Hanko – Tuhela, Hořínek. Trenér: Jiří Černý.
Fr. Lázně: Pospíchal – Klepáček, Valenta (70. Najman), Hibler, M. Větrovec – J. Větrovec, Országh, Kolouch, Král – Bastl, Florus. Trenér: Milan Kolouch.
Další výsledky: Nové Sedlo – Chodov 0:1, Cheb – Nejdek 7:1.