VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Člen OFS Cheb vyslýchal děti přímo ve škole

Chebsko - Otevřené dopisy o problematice mládeže

1.12.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Ve fotbale už nejde jen o sport!

Člen okresního fotbalového svazu vyslýchal děti přímo v základní škole.
Chceme se s vámi, čtenáři, podělit o zážitky, které jsme jako maminky malých fotbalistů nedávno zažily. Když jsme své synky přihlašovaly do fotbalového klubu ve Františkových Lázních, vůbec jsme netušily, co nás v budoucnu čeká. Kluci se ve své kategorii (starší přípravka) zúčastňují turnajů. Víkend co víkend ve svém volnu děti na turnaje vozíme, a to bez jakýchkoli finančních nároků, fandíme, držíme palce. Kluci jsou nadšeni a doslova dřou, ačkoliv je jich málo a v podstatě nemají spoluhráče na vystřídání. A právě zde začíná kuriozní situace.

Kluků je málo a bohužel, i fotbalista může onemocnět, či z jiného důvodu nemůže zrovna s ostatníma na turnaj odjet. A tak se stalo, že v době podzimních prázdnin, u příležitosti státního svátku dne 28. října, jsme se nemohli zúčastnit dvou turnajů. Již dopředu jsme tuto situaci znali, a proto se řádně omluvili. Čekalo nás ale velké překvapení – pokuta. Důvod – z turnajů se nelze omluvit. Ale čert vem pokutu.

Doslova bombou bylo to, co následovalo. Naše děti, které byly na seznamu nemocných, čekalo velké, pro nás však velmi nemilé překvapení. Jistý člen Okresního fotbalového svazu v Chebu navštívil místní základní školu, bez jakéhokoliv svolení si volal jednoho hráče po druhém a doslova je vyslýchal. Nejprve hráči oznámil, že hledá talenty a sliboval možnost hrát za mnohem lepší tým, než jsou Fr. Lázně. Poté se takticky zeptal, co ten či onen chlapec dělal v čase onoho prodlouženého víkendu 25. -28. října, tedy zda byl opravdu nemocen. Že vám to připomíná dobu ne-dávno minulou? Pravda. Co je to za člověka, který obešel rodiče, vedení školy a vyslýchal děti z druhých a třetích tříd? Kde a v jaké době to žijeme? To nestačilo prohlášení rodičů? Může si každý jen tak dle libosti pohrávat s už tak labilní psychikou malých dětí? Naslibuje cokoliv, i když ví, že všechno, co říká, je podlá lež. Jen aby zjistil to, co se mu hodí!!!!

(rb)


Vyjádření OFS Cheb

Okresní fotbalový svaz řídí okresní soutěže. Mimo jiné i zmiňovaný okresní přebor starších přípravek, do kterého se řádně přihlásilo i B družstvo oddílu FC Fr. Lázně. Systém soutěže je turnajový a termíny oddíly znají již na začátku soutěže. Před posledními dvěma mistrovskými turnaji kontaktoval OFS Cheb sekretář oddílu FC Fr. Lázně a sdělil, že oddíl B družstva starších přípravek se posledních dvou mistrovských turnajů nezúčastní z důvodu údajného onemocnění hráčů. Do řádného termínu oddíl na základě platných předpisů ČMFS nedoložil písemné potvrzení o neúčasti. Jedna z řídících komisí OFS Cheb komise STK na základě Rozpisu soutěží OFS Cheb oddíl potrestala pořádkovou pokutou. Oddíl FC Fr. Lázně se podle platných fotbalových norem odvolal proti potrestání. Výkonný výbor coby komise, která má na starosti projednat důsledně odvolání, pověřila sekretáře OFS Cheb M. Sabadina, aby navštívil základní školu a zjistil skutečnosti k tomuto případu. Navštívil se jmény dětí sborovnu, požádal paní učitelku, aby mu řekla jakou třídu děti navštěvují.

OFS Cheb nebude dál v současné době tuto záležitost rozebírat, neboť oddíl FC Fr. Lázně podle řádů ČMFS podává odvolání proti rozhodnutí výkonného výboru OFS Cheb. Až celá záležitost bude komplexně a důsledně uzavřena, výkonný výbor bude čtenáře informovat.
Okresní fotbalový svaz v Chebu na základě důsledného prošetřování řady případů musí konstatovat, že bohužel dochází i ve fotbalovém hnutí na okrese Cheb k podvodům. Je smutné, že se to týká mimo jiné i mládeže.

Tento případ není zcela uzavřen (odvolání na ČMFS), a proto by nebylo správné, ale ani taktické ho do podrobností v tisku rozebírat.

(ms)

1.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení