Ve vyrovnaném utkání krajského přeboru si Trstěničtí upevnili třetí pozici v soutěži. O vítěžství rozhodli trstěničtí střelci, vévodící krajské střelecké tabulce Hořínek a Chval, kteří zatížili konto soupeře čtyřmi brankami, jednou se trefil bombou ze třiceti metrů Tuhela.

Trstěnice 5
Fr. Lázně 3
po poločase 2:2

Jak padaly branky:

18. Míč putoval po ose Chval, Dufka a Hořínek, posledně jmenovaný bombou do šibenice poslal domácí tým do vedení – 1 : 0.
19. Hosté po chybě domácí obrany Ország střelou po zemi vyrovnal – 1 : 1.
35. Florus se dostal za obránce a lobem přehodil domácího gólmana – 1 : 2.
41. Ze třiceti metrů napřáhl ke střele Tuhela, jež znamenala vyrovnání stavu na 2 : 2.
66. Hořínek prodloužil míč hlavou na Chvala, který zkušeně zvýšil podél vybíhajícího gólmana hostí na 3 : 2.
74. Dvojice Hořínek - Chval rozebrala obranu hostí a posledně jmenovaný hlavou zvýšil na 4:2.
80. Domácím zadákům utekl hostující Hibler a zdramatizoval utkání 4 : 3.
90. Tečku za utkáním udělal domácí Hořínek 5 : 3.
Branky: Hořínek a Chval po 2, Tuhela – Hibler, Ozság a Florus.
Utkání řídil HR – Rousek, AR1 – Štěrba Martin, AR2 – Stančík, delegát svazu Kepl.
ŽK 3:2, utkání přihlíželo 250 diváků.

FC Františkovy Lázně: Pospíchal – Klepáček, Valenta (70. Najman), Hybler, Větrovec M. a Jan, Országh, Kolouch, Král, Bastl, Florus, Trenér Kolouch, vedoucí Němeček.
Rozvoj Trstěnice: Riedl – Bartůněk, Elijaš, Ston, Závorka, Pánek (77. Drozda), Tuhela, Hanko, Chval, Dufka (46. Novák), Hořínek. Trenéři: Černý, vedoucí Hanus.

„Výkon obou mužstev byl poznamenám značným horkem, přesto si obě mužstva vytvořila řadu šancí a již v prvním poločase padly čtyři branky – po dvou na obou stranách. Na kopačkách domácích hráčů byla v prvním poločase vidět řada nepřesností, jež vyústily ve dvě obdržené branky. Vždy ale dokázali domácí hráči kontrovat a do šaten šla obě mužstva za nerozhodného stavu. Po změnách v sestavě si domácí tým ve druhém poločase vytvořil převahu, kterou dokázal korunovat třemi brankami. V obrané činnosti jsme se nedokázali vyvarovat chyb, a tak soupeř korigoval na konečný výsledek,“ uvedl po derby utkání trenér Trstěnic Černý.
Dnes sehrají Trstěničtí semifinálové utkání krajského poháru na svém hřišti s celkem FC Viktoria Mariánské Lázně. Výkop utkání je v 17.30 hod.
V sobotu 7. června od 14 hod. sehrají Trstěničtí další mistrovské utkání, tentokráte na hřišti Nové Role. Všichni příznivci jsou srdečně zváni.