Union Cheb porazil účastníka druhé ligy

Cheb - Union porazil Spartu B

26.5.2008

Za mimořádných bezpečnostních opatření se odehrál zápas české fotbalové ligy mezi domácím Unionem a už jistým postupujícím do druhé ligy – Spartou Praha B. Oproti loňskému duelu, kdy pražští fandové vtrhli na stadion a zranili několik policistů, se tentokrát hrál fotbal a především ze strany domácích na velmi dobré úrovni.

Už ve 22. min vystřelil nebezpečně Sládeček, ale minul branku. Za deset minut mohl ve výborné pozici poslat domácí do vedení Borovský, ale vysoko přestřelil pražskou svatyni. Ve 41. min. se blýskl jistým zákrokem chebský brankář Kunc.

Sparťané i nadále předváděli matný výkon a byli to Chebští, kteří dokazovali čtyřem stovkám diváků větší touhu po vítězství. A jejich snaha přinesla ovoce v 61. min., kdy se po trestném kopu dostal k odraženému míči Jungman a nechytatelnou bombou zajistil Chebu vedení, které si už domácí nenechali vzít.
FK Union Cheb – Sparta Praha B 1:0. Poločas: 0:0. Branka: 61. Jungman. Rozhodčí: Mudra - Bureš, Henych. ŽK: Jungman - Podaný, Mareš, Jungr.
Union Cheb: Kunc - Martínek, Vagrcka, Linhart, Chod, Sládeček (90. Macháček), Jungman, Sviták, Borovský (88. Barvínek), Bauer, Vašata.

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.