Za úmorného vedra nastoupil Union v posledním kole ČFL proti rezervě Českých Budějovic.
Mužstvo nastoupilo značně oslabeno, když na marodce se ocitlo hned osm hráčů (Borovský, Chod, Šebesta, Mour, Mašek, Barvínek, Aleksič a Benko). Na hře chebských fotbalistů tato absence byla znát a mladí hráči Českých Budějovic toho dokázali využít.

SK Dyn. Č. Budějovice B 5
FK Union Cheb 2001 0
po poločase 1:0

Již ve druhé minutě se v pokutovém území uvolnil Kučera a prostřelil brankáře Vacha – 1:0. V 15. minutě utrpěla chebská defenzíva další ránu, když se zranil stoper Sviták a trenér Procházka musel přeskupit obranné řady. Od patnácté do čtyřicáté minuty se hra odvíjela zejména ve středu hrací plochy a bylo vidět spoustu nepřesností na obou stranách. Na konci prvního poločasu se ke slovu dostali i hráči Unionu. V 41. minutě vystřelil z dálky Linhart a míč jen těsně minul branku domácích. V 44. minutě se po centru Linharta dostal k hlavičce Sládeček, ale branku přestřelil.

Do druhého poločasu nastoupil Union s cílem utkání zvrátit, ale rychlonozí mladíci z jihu Čech mu dali lekci z produktivity. Union hrál, ovládl střed pole, ale budějovičtí hráči dobře bránili a trestali z rychlých protiútoků. V 53. minutě se dostal k odraženému míči útočník domácích a zvýšil na 2:0.
Po této brance Union více otevřel hru a snažil se utkání ještě zkorigovat. Bohužel se to nepovedlo a naopak dobře hrající domácí přidali během deseti minut další tři branky z rychlých protiútoků. V posledním kole si tak veze Union z Českých Budějovic nelichotivou porážku 5:0.

„Utkání bylo ovlivněno vysokou marodkou našeho mužstva a o výsledku rozhodly vstupy do obou poločasů dnešního utkání. Narozdíl od domácích jsme dnes neproměnili ani jednu brankovou příležitost. V neposlední řadě bych chtěl jménem celého mužstva poděkovat věrným fanouškům za podporu v celém ročníku ČFL,“ řekl po utkání David Sládeček, kapitán Unionu.

„Utkání se muselo divákům líbit, hrálo se nahoru - dolů. Ale to nechci hodnotit, protože to není v této chvíli podstatné. Podstatnější je, že se pravděpodobně jednalo o poslední utkání Unionu v ČFL. Po utkání jsem se loučil v kabině s dobrými hráči, skvělými trenéry Zdeňkem Procházkou a Petrem Holotou, kteří prokázali vysokou profesionalitu a vyvořili kvalitní tým, který dokázal porážet i silné soupeře - Spartu B, Mladou Boleslav B, Sezimovo Ústí, Vlašim atd. Pod jejich vedením se vytvořila v Unionu výborná parta hráčů, kteří i v těžkých ekonomických podmínách dokázali za Union bojovat a udržet ho v ČFL. Je těžké se loučit s tak výbornými hráči, kteří prokázali velkou odolnost a vždy hráli naplno. Nevím, zda se nám v budoucnu podaří vytvořit tak kvalitní a houževnaté mužstvo. Všichni - hráči, trenéři a členové realizačního týmu si zasluhují velký obdiv. Před prací, kterou pro klub vykonali, se hluboce skláním. Děkuji i všem věrným fanouškům, kteří nás v lize svou přízní podporovali. O to víc je mi ze všeho smutno a nevím, jak se s tím vyrovnám. Pokud se vůbec lze vyrovnat se skutečností, že ztrácíme tak skvělý manšaft a vynikající trenéry, kteří ho vedli,“ řekl po duelu JUDr. Petr Němec, prezident Unionu.

Union Cheb: Vacho - Kocour, Sviták (15. Škantár), Martínek, Vašata - Bauer, Jungman, Vagrčka, Linhart (85. Těšínský) - Macháček (79. Dobeš), Sládeček
Rozhodčí: Zeman - Brejník, Krauskopf.