Union Cheb přivezl další body

Cheb - Sládeček proměnil pokutový kop a zvýšil tak vedení hostujícího mužstva na 0:2

23.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

V dalším kole krajského přeboru odjížděl FK Union Cheb 2001 na hřiště do Nového Sedla s cílem pokusit se prodloužit vítěznou sérii. Domácí tým získal pouze jeden bod a dalo se čekat, že se v domácím prostředí po anulování výsledků mužstva Trstěnic pokusí vybojovat první vítězství v soutěži.

Baník Un. N. Sedlo 2
FK Union Cheb 2001 3
po poločase 0:1

Od začátku utkání bylo patrné, že na hřišti s minimálními rozměry budou mít navrch zkušení hráči domácího celku a utkání nebude vyhovovat rychlým a technickým hráčům Unionu Cheb.
V první čtvrthodině sice hosté zahrávali tři trestné kopy, ale ani z jednoho nic nebylo. Domácí celek dlouhými nakopávanými míči získával prostor před Chmelovou brankou. Výsledkem však byly jen dva rohové kopy v rozmezí 12. a 13.minuty, které pozorně hrající obrana chebského Unionu s přehledem odvrátila.

V 15. minutě se na chvíli hosté vymanili ze sevření domácího celku a na rozehraný přímý kop Volfem si naběhl Dobeš a prudkou střelu poslal nad Veselého branku. Od tohoto okamžiku domácí ještě víc přitlačili hosty na jejich polovinu a v rozmezí 18. a 28. minuty si vytvořili několik dobrých příležitostí. V 18. minutě se do míče opřel Kovařík a jeho střela jen těsně minula levý horní roh Chmelovy branky. Neuplynula ani minuta a další rána domácích, tentokráte z kopačky kapitána Hejla, skončila nad břevnem hostí.

Domácí byli při chuti a v 26. minutě po rozehraném rohovém kopu faulaovala přetížená obrana Unionu před velkým vápnem. Přímý kop zahrávaný agilním Hejlem však Chmel zneškodnil.

Od 28. minuty se pomalu Union dostával z tlaku a začínal o sobě dávat vědět střelec Sládeček. Jeho dva střelecké pokusy byly nepřesné a branku domácích neohrozily. Ve 36. minutě byl za faul na něj nařízen přímý kop z 25 metrů. K míči se postavil Dobeš a jeho prudká střela k levé tyči skončila v brance domácích - 0:1. Ve 44. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Burda v dobré pozici trefil jen břevno hostující branky.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem vyrovnat stav utkání, ale skóre se měnilo na druhé straně. Ve 49. minutě byl za faul na Šebestu v pokutovém území nařízen pokutový kop, který s přehledem proměnil Sládeček - 0:2. O tři minuty později snížil hlavou domácí Krejčí - 1:2.
Po vstřelené brance si domácí tým vytvořil ještě další šance, ale byl to opět Union, který zvýšil svoje vedení. Sládeček obešel brankáře a přihrál Hudečkovi, který se před odkrytou brankou nemýlil - 1:3.

V 79. minutě si mohl Union pojistit vedení, ale situaci 3 na 1 brankou neskončila. Z protiútoku domácí Burda snížil na 2:3 a vrátil Sedlo opět do zápasu. To ale bylo z pohledu domácích vše a FK Union Cheb 2001 si tak odváží cenné tři body.
Branky: 52. Krejčí, 80. Burda - 36. Dobeš, 49. (PK) Sládeček, 69. Hudeček
FK Union Cheb: Chmel - Těšínský, Dobeš, Klepáček, Rolník T. - Volf (45. Řezáč), Šebesta, Alexa, Mlčoch (90. Pilař )- Kohout (63. Hudeček ), Sládeček. Trenéři: Šebesta Miroslav, Aleksič Petar.

„Utkání bylo hlavně o bojovnosti, protože hřiště v Novém Sedle mělo minimální rozměry, což nesvědčilo naší kombinační hře. Toto mělo za následek množství osobních soubojů. Hra proto nebyla pro diváka nijak pohledná. Cením si, že naši hráči se bojovností vyrovnali urostlým hráčům Nového Sedla. Tentokrát nejsem příliš spokojen s předvedenou hrou, ale jen se ziskem důležitých tří bodů,“ přiznal po zápase Miroslav Šebesta, hrající trenér Unionu Cheb.
Příští utkání hraje FK Union Cheb 2001 v sobotu 27.9.2008 od 10.15 na stadionu Lokomotivy proti Baníku Sokolov B.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Vystavili houby u rozhledny

Cheb - Které houby jsou ještě jedlé a které už není vhodné na podzim sbírat?

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.