Karlovarský krajský přebor v kopané měl o víkendu na pořadu 4. kolo a Viktoria M. Lázně si dojela na hřiště Baníku Královské Poříčí pro tři veledůležité body.

TJ Baník Kr. Poříčí 0
FC Viktoria M.Lázně 3
po poločase 0:1

Průběh velmi rušného s plným nasazením odehraného utkání s mnoha gólovými šancemi na obou stranách určitě splnil požadavky náročného diváka. Lépe na tom byli o poznání hosté, kteří po pětigólovém přídělu od favorita soutěže B-týmu Sokolova v předešlém kole jeli ke svému soupeři s určitými obavami. Baníku se zatím v soutěži dařilo a v tomto utkání byl mírným favoritem i s ohledem na předešlá vzájemná utkání. Jenže realizační tým hostů dokázal dát svůj tým do pohody a na hřišti to bylo také znát.

Už ve 2. min. po ose Fára, Zeman, J. Kovář nastřelil posledně jmenovaný hráč tyčku domácí svatyně. Byla to jakási předzvěst domácím hráčům o střelci gólů v tomto zápase. O minutu později se nevydržel Kovář dívat na Dubaje, jak se mazlí s míčem, tak mu ho prostě vzal,proběl kolem Monharta a do protisměru vybíhajícího brankáře poslal míč k tyči 0:1. Domácí hráči si věřili, měli více času míč na svých kopačkách, výrazně zvítězili v zahrávání rohových kopů, ale gólově se prosadit proti dobře organizované obraně hostů, nedokázali a v první půli stálo na jejich straně také štěstí. Ve 21. min. dokázal domácí brankář svůj tým podržet a nedovolil hostům zvýšit stav utkání. Ve 28. min. střílel tvrdě domácí Dubaj, ale Šmejkal byl na místě. Ve 33. min. opět J. Kovář sebral míč obraně Baníku, přihrál Zemanovi, ten se proběhl kolem několika hráčů,a le těsně před vápnem mu Erhard míč stačil vypíchnout. K míči se ale dostal jako první Buday,nasadil ke střele a ta končila zase jen na tyči domácí branky. Odražený míč vracel do branky Fára, ale gólman Dvořák vyrazil.

Domácí zahrávali tři rohové kopy, hosté odpovídali rychlými brejky, ale k jejich škodě nepřesně zakončené. Baník cítil šanci a v závěru prvního poločasu po rohovém kopu Kopřivy jen těsně minul branku hostů Monhart.

Ve druhém poločase snaha domácích o změnu stavu utkání pokračovala hned od úvodních minut, ale další gólovku měl na svých kopačkách Zeman, kterému se nedařilo své sólové úniky gólově zakončit a když po další jeho šanci nedokázal zasunout vyražený míč brankářem J. Kovář, nadechli se domácí hráči k velkému náporu a také výrazně svou hru přitvrdili. V 51. min. hosté přišli na půlící čáře o míč, domácí rychlými narážečkami přečíslili obranu Viktorie, ale co spálil Rajchrt, to se nedá ani popsat. Hostující trenér pak musel střídat už druhého zraněného hráče. Přišel Jakubík a byl to právě on, který měl lví podíl na druhé brance v síti domácích. Hned jeho první dotek s míčem v 64. min. a následující tvrdá střela zpoza šestnáctky vypadla brankáři z náruče a pro J. Kováře nebyl problém zvýšit stav utkání na 0:2.I přesto domácí nepřestávají hrát a přetížená obrana hostů se bránila i za cenu faulů. Bohužel pro domácí hráče, několik přímých kopů ze slibných pozic končilo na zdi hostů a další likvidoval brankář Šmejkal.

V 70. min. skončila dělovka Rajchrta na tyči a ani odražený míč nedokázali domácí na třikrát propasírovat za záda hostujícího brankáře. Pak přišla poslední dvacetiminutovka utkání a zoufalá snaha Baníku o zkorigování výsledku. Hra se přiostřila a rozhodčí měl co dělat. V 76. min. se neprosadil z přímého kopu ani exekutor standardek Kopřiva a také následující střelu Jelínka chytil Šmejkal. Domácí hráli vabank, otevírali zadní vrátka, útočili všichni hráči. Toho dokázal využít v 85. min. J. Kovář, který dostal na půlící čáře přesnou přihrávku a své veliké sólo a gólové představení zakončil třetím, hattrickovým gólem v síti domácích 0:3.

V závěru utkání pak došlo ke zbytečným šarvátkám, které však již na změně skóre nic nezměnily. Hosté si odvezli tři zasloužené body, měli více brankových příležitostí, které dokázali zúročit, domácím hráčům všechna čest, rvali se až do závěrečného hvizdu rozhodčího a předvedli, že se s nimi musí počítat v horních patrech tabulky.

Rozhodčí utkání byli p.Chrástecký, Cvrk, Grujbár. DS utkání byl L.Vorel.
Viktorie M.Lázně: Šmejkal – Hadač, L. Kovář, Škrabal, Zeman, Hort, Ščasnár (Švejda), Semančík, Fára, Buday, J. Kovář. Dále střídali Jakubík, Daneziev. Trenér M. Zeman, a.s. J.Martínek a V. Opava.