Viktoria zvítězila a v tabulce je druhá

Mariánské Lázně - Hostující tým podal výborný, bojovný a kolektivní výkon

12.11.2008

Viktoria ve 14. kole krajského přeboru jela na hřiště Baníku Vintířov s určitými obavami. Domácí mužstvo na svém, rozměrově menším hřišti, body moc nerozdává.Ve svých předešlých zápasech ztratila body jen s Královským Poříčím (2:4) a Ostrovem (2:2).

Baník Vintířov 1
Viktoria Mar. Lázně 3
po poločase 1:2

Hráči Viktorky však předvedli ucelený kolektivní výkon a za ziskem všech bodů a také druhým místem v tabulce za vedoucím Sokolovem šli velmi cílevědomě.

Samotné utkání pro ně nezačalo moc šťastně. Ve 2. min. zápasu přišlo po rohovém kopu autové vhazování a domácí Pazdera po něm rozvlnil síť branky hostů 1:0. Hned po rozehrání se prosadil po pravé straně Fára, nacentroval před branku domácích, ale hlavička Radila končila vedle. I přesto byla úvodní patnáctiminutovka v režii domácích, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Ovšem hráči Viktorky se již nenechali zaskočit a velmi brzy začali praktikovat hru, kterou je třeba na tomto plácku uplatňovat.

V 18. min. mohl změnit stav utkání Radil, překonal domácího brankáře, ale míč směřující do prázdné branky stačil obránce odvrátit na roh. Míč si u rohového praporku postavil Fára a srovnal stav na 1:1.

Rychlý kontaktní fotbal, který přinesl také hodně osobních soubojů, se líbil. Více ze hry měli hosté a získávali územní převahu. Ve 32. min. opět Radil vyslal střelecký pozdrav na branku, ale ani tentokrát brankáře nepřekonal. Co se nepovedlo jemu, povedlo se ve 36. min. Kafkovi. Brankář Šmejkal poslal dlouhý výkop na polovinu domácích, míč prošel až do vápna. Obrana stačila odvrátit, ale jen ke Kafkovi, ten nezaváhal a hned z první ho poslal tvrdou střelou do domácí sítě 1:2.

Škoda následující minuty. Domácí rozehráli takovým způsobem, že se dostal do šance opět Kafka, ale asi byl sám tak překvapený, že nezvládl zakončení a tuto chybu nepotrestal gólem. Ve 38. min. fauloval Pazdera (žk), následoval přímý kop Hadače. Jeho tečovanou střelu ovšem brankář zázračně vyrazil na roh. Střeleckou smůlu v první půli završil pěkným pokusem ve 43. min. Fára, ale také tato střela byla tečována a končila rohovým kopem.

Ve druhém poločase se očekával nápor domácího mužstva, ale hosté již nepřipustili opakování prvních minut zápasu a byli to naopak oni, kteří hru ovládli.Na hřišti měli více ze hry a vytvářeli si jednu gólovou šanci za druhou. Domácí mužstvo ve druhé části hry ohrozilo gólově branku jen dvakrát. Tu největší šanci měli v 58. minutě. Nitsch zahrával přímý kop z půlící čáry, míč se dostal až před brankáře, kam naběhl Pazdera, míč ovšem zasáhl velice nepřesně a ten skončil nad vysoko nad brankou.V 59. min. předvedl své umění J. Kovář, na vlastní polovině sebral soupeři míč, s lehkostí proběhl mezi obránci až před šestnáctku domácích, přistrčil míč Kafkovi a jeho vršovický dloubáček skončil mezi tyčemi – 1:3. Domácí rozehráli po obdrženém gólu dlouhým pasem do vápna hostů. Obránce míč odhlavičkoval přímo na kopačky střídajícího Nimrichtera a jeho dělovka orazítkovala břevno branky Viktorie. Poté již na hřišti měli velkou převahu hosté, ale vstřelit další gól již nedokázali ani z těch nejvyloženějších šancí. Výborný, bojovný a kolektivní výkon, který předvedli hosté, nedal domácím hráčům šanci na bodový zisk. Je to pozvánka na poslední podzimní mistrovské utkání, které sehraje Viktoria na domácím hřišti v sobotu 15.11.2008 ve 13.30 hod. Přijďte povzbudit fotbalisty mariánskolázeňské Viktorie.