Dvě kola schází do ukončení soutěžního ročníku 2008-2009 v kopané krajského přeboru Karlovarského kraje a již s jistotou můžeme konstatovat, že v Mariánských Lázních se trenérovi M. Zemanovi s jeho realizačním týmem ve složení 1.asistent J. .Martínek, 2 asistent J. Opava a ved. mužstva A. Klier podařil husarský kousek a fotbalisté Viktorie skončí na druhém místě za vítězem soutěže mužstvem B. Sokolov B.

SK Dolní Rychnov 1
Viktoria Mar. Lázně 6
po poločase 1:3

Tato jistota nastala po závěrečném hvizdu rozhodčího Janouška na hřišti Dolního Rychnova. Vysokým vítězstvím na hřišti soupeře potvrdila Viktorie roli favorita a vzala tak i poslední teoretickou možnost domácím na záchranu soutěže v barážovém utkání.

Viktoria začala sice ve velkém stylu, ale do vedení šli v 9. min. domácí, když se jim podařil rychlý protiútok a Moravec zakončil gólovou střelou 1:0. Jejich radost ovšem skončila hned v následující minutě, když se poprvé v tomto utkání prosadil Ston – 1:1.

Obrat skóre v utkání zahájil a na 1:2 zvýšil vedení Viktorie opět Ston. Viktoria měla hru plně pod kontrolou a domácí hráči, i když se snažili bojovat, neměli šanci na dobře naladěný tým hostů.

Na 1:3 upravil poločasový výsledek Chval.

Ve druhém poločase utkání přidal čtvrtý gól Zeman a svůj gólový koncert potvrdil hattrickovým gólem na 1:5 střelec Viktorie Jiří Ston. Domácí ztratili veškerou naději po dalším gólu v jejich síti, který přidal a na 1:6 upravil Jakub Švejda .Viktoria měla ve druhé půli ještě několik dalších gólových šancí, které ovšem neproměnila a ochudila se tak o dvouciferné vítězství.

V následujícím předposledním utkání soutěže na domácím hřišti u Ferdinandova pramene v sobotu 13.06.09 od 15 hod. mají příležitost domácí příznivci Viktorie Mar Lázně zhlédnout mistrovské utkání s třetím týmem Krajského přeboru Karlovarského kraje Baníkem Vintířov, kterého dokázal na jeho hřišti v první části soutěže porazit v poměru 3:1, když úspěšní střelci Viktorie byli 2x Vláďa Kafka a Marek Fára.
Viktoria M. Lázně: Šmejkal – Hadač, Škrabal, Ston, Zeman, Kafka, Drahorád, Jakubík, L. Kovář, Radil, Chval.Střídali-Semančík, Fára, Švejda.