Viktoria porazila posledního

Mariánské Lázně - Viktoria přezimuje na druhém místě tabulky

19.11.2008

Po vítězství 3:1 nad Jáchymovem přezimuje mariánskolázeňská Viktoria na druhém místě tabulky krajského přeboruFoto: DENÍK/ Bedřich Klima

V posledním podzimním kole krajského přeboru Karlovarského kraje v kopané zakončila Viktorie vítězné tažení svým oblíbeným výsledkem 3:1 (počtvrté v řadě). Kdo očekával snadné a vysoké vítězství nad posledním týmem soutěže, byl jistě notně zklamán.

FC Viktoria M. Lázně 3
TJ Jáchymov 1
po poločase 1:0

Hosté se prezentovali dokonalou obranou hrou, která dělala domácím velké problémy. Jejich snaha o co nejlepší výsledek dlouho přinášela kýžené ovoce a první gól dostali až v závěrečné minutě prvního poločasu z přesně nařízeného pokutového kopu, který zahrával domácí brankář Šmejkal a tvrdou ránou pod břevno nedal svému kolegovi šanci na úspěch.

Do druhého poločasu provedl domácí kouč hned dvě změny, které měly hru oživit a více se brankově prosadit.
No a co nikdo nečekal se stalo skutkem. Hosté se dostali ve 49. min. do šestnáctky domácích a jejich první vážnější ohrození branky skončilo gólem, kterým srovnali stav na 1:1. Šťastným střelcem byl Kostka. Jáchymovští horalé ožili a začali se vytahovat za své obranné ulity. To byla voda pro domácí mlýn. Začali přicházet brankové šance, ale chybělo více štěstí.

Po rohovém kopu Fáry napálil míč z voleje Hadač a rozezvonil brankové břevno. O chvíli později se prosadil Buday, přesně přihrál Semančíkovi, ale ten míč sám před brankářem vůbec netrefil. V 66. min. byl faulován Buday u rohového praporku. Domácí rozehráli centr do vápna, kam si udělal výlet obránce L .Kovář a byl úspěšný – 2:1. Utkání se poté přiostřilo, hlavně ze strany hostů, kteří ve snaze o vyrovnání přidali i na tvrdosti v osobních soubojích. Na to odpověděli domácí tím nejlepším způsobem, a to vstřelením třetího gólu svému soupeři. Konečně přišla nádherná ucelená fotbalová akce. Švejda vyhrál osobní souboj, přihrál Zemanovi, který prodloužil na J. Kováře a ten si poradil s obránci, položil si gólmana a lehce zavěsil na 3:1. V závěru utkání viděli diváci ještě několik šarvátek mezi hráči a s tou největší po ukončení utkání si poradili rozhodčí a jeho asistent, kteří se hostujícímu hráči razantně postavili do cesty a tím také potvrdili svůj velmi dobrý výkon.

Viktorka zaslouženě zvítězila a přezimuje tak na velmi pěkném druhém místě, což po utkání oslavili všichni také na závěrečném večírku, který trval až do ranního kuropění.

Poděkování patří také mamině Zemanové, která se svým kulinářským uměním po utkáních stará o žaludky hráčů, trenérů, funkcionářů a v neposlední řadě také těch nejvěrnějších fanoušků. Poděkování patří také ostatním, kteří pomáhají v dobročinné činnosti kolem fotbalu, sponzorům a divákům.

Mariánské Lázně: Šmejkal – Hadač, L. Kovář, Škrabal (Hort), Zeman, Radil (Švejda), Semančík, Kafka (Buday), Fára, J. Kovář, Ston. Daneziev, Weisser.
Trenér Miroslav Zeman, první asistent Jan Martínek, druhý asistent Jiří Opava. Vedoucí týmu Antonín Klier.

(Václav Staňko)

19.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.