Duel vyhrál favorit ze Sokolova

Mariánské Lázně - Sokolov jasně prokázal svou roli favorita

29.3.2009

V 18. kole krajského přeboru v kopané Karlovarského kraje se utkala mužstva z čela tabulky. Vedoucí tým Baník Sokolov B naprosto jednoznačně prokázal roli favorita a na hřišti druhého týmu v Mar. Lázních nenechal nikoho na pochybách o svých fotbalových kvalitách.

FC Viktoria Mar. Lázně 0
FK Baník Sokolov 3
po poločase 0:1

Od úvodního hvizdu rozhodčího Svatíka ovládli hosté hru a svého soupeře na dlouhé minuty uzavřeli na jejich polovině hřiště. Domácí hráči sice srdnatě bránili, ale byla to jen otázka času, kdy se hosté gólově prosadí. Před svým soupeřem však měli domácí viditelný respekt.

Hosté se prosadili po rohovém kopu Prchala, když na jeho centr naběhl nikým nehlídaný Duben a hlavou otevřel skóre utkání 0:1. Převaha a tlak lídra soutěže se stupňoval, ale další gól se Sokolovu v první půli už vstřelit nepodařilo.

Ve druhém poločase se domácí osmělili, a tak se i diváci dočkali vzruchu před brankou Baníku. Bohužel vstřelit kontaktní gól domácí nedokázali a naopak v 58. min. zvýšil na 0:2 Habai. I přes zvýšenou snahu domácích měli více ze hry hosté, kteří byli ve všech směrech lepším týmem.
Domácí si za hru ve druhé půli zasloužili vstřelit branku, ale i při největších šancích na jejich straně nestálo štěstí. Nejprve Chval sám před brankářem jen velmi těsně minul branku Baníku a také střela Zemana volala po zápisu mezi gólové střelce. Míč však jen orazítkoval tyčku již překonaného brankáře Šourka. Hosté uzavřely skóre v 80. min., když se jim podařilo na třikrát zasunout míč do sítě mariánskolázeňské Viktorky. Úspěšným střelcem byl Čertík 0:3.

V dalším mistrovském utkání nastoupí Viktoria příští sobotu opět na domácím hřišti a soupeřem bude mužstvo z Královského Poříčí, které po vítězství v tomto kole s mužstvem Jiskra Aš v poměru 2:1, je na třetím místě se stejným ziskem 34 bodů. Utkání začíná 4. dubna v 15.00 hodin.
Viktoria Mar. Lázně: Šmejkal, Hadač, Kovář, Škrabal, Ston, Radil (46. min. Drahorád), Zeman, Kafka (75. Ščasnár) Fára (65. Jakubík), Chval, J. Kovář. Tr. M. Zeman, 1. as. J. Martínek, 2. as. J. Opava, ved. mužstva A. Klier.
Utkání řídila trojice rozhodčích Svatík, Cvrk, Štěrba Martin. DS Gendráč Miloslav.