Obranu Unionu Cheb potrápil nejvíc sokolovský štírek Komberec

Sokolov - Union prohrál 1:3

31.7.2008

CHEBSKÉ obraně vypomáhá proti Baníku Sokov B i zkušený Šebesta (ve výskoku v červeném dresu). Foto: DENÍK/ Zdeněk Plachý

Za úmorného vedra na hlavním stadionu Baníku nastoupil FK Union Cheb 2001 proti juniorskému týmu Baníku Sokolov. Soupeř, který v loňském roce hrál divizní soutěž, vstoupil do utkání s velkým náporem, z něhož vytěžil již ve druhé minutě vedoucí branku. Komberec si zpracoval míč na polovině hřiště a přes levou stranu obrany k hranici pokutového území, kde křížnou střelou vstřelil první branku, když brankář Chmel prudký míč neudržel v rukavicích.

Baník Sokolov B 3
FK Union Cheb 2001 1
po poločase 3:0

Právě hráč Komberec a jeho dravost dělala obraně Unionu Cheb v prvním poločasu hodně problémů. Po jednom z dalších jeho průniků ve 12. minutě zatáhl za záchranou brzdu Klepáček a hlavní rozhodčí Melničuk odpískal penaltu, kterou proměnil kapitán domácích Prchal.
Domácí hráči pokračovali i po vstřelení druhé branky v neustálém tlaku za vytrvalého povzbuzování trenéra Purkarta.

Hráčům Unionu v této fázi utkání chyběla zkušenost a klid při zpracování míče. Právě malá zkušenost vyústila ve 37. minutě k inkasování třetí branky. Po faulu ve středu hřiště domácí nakrátko rychle rozehráli přímý kop na hráče Komberce, kterého obrana Unionu jej nestačila pokrýt a ten ze stejné pozice jako při první brance vstřelil třetí gól Baníku Sokolov. Za stavu 3:0 skončil první poločas utkání.
Do druhého poločasu provedli oba trenéři v sestavě několik změn. V domácím celku vystřídal Komberec, který obraně Unionu dělal nejvíce starostí. V dresu Unionu se na hřišti objevil Rolník T., Janota V., Pilař, Jadlovský, Kunc a Hudeček.
Střídající hráči byli u první velké šance Unionu. Ve 46. minutě poslal z vlastní poloviny hřiště Jakub Kunc křížnou přihrávku za obranu domácích, kde si míč zpracoval Pavel Hudeček avšak tváří tvář neprostřelil domácího gólmana Šourka.
Domácí si i nadále udržovali mírnou převahu a vytvořili si několik dalších gólových šancí. Brankáře Chmela však již nepřekonali.
Union se branky dočkal v 71. minutě. Tirala zahrával rohový kop a na přetažený míč si naběhl hráč Dobeš a volejem z hranice pokutového území prudkou ranou snížil na 3:1.

Další brankovou šanci měl v 75. minutě opět Hudeček, kdy po zpracování míče šel podruhé v utkání sám na sokolovského brankáře. Ani na druhý pokus se mu ho ale nepodařilo překonat.
Závěrečným hvizdem rozhodčího Melničuka skončilo utkání vítězstvím juniorky Baníku Sokolov 3:1, která v nadcházejícím ročníku krajského přeboru mužů bude patřit k favoritům postupu do divize.
Branky: 2. a 37. Komberec, 12. Prchal ( PK ) - 71. Dobeš.
Žluté karty : 39. Klepáček (Union).
Union Cheb: Chmel - Těšínský, Tirala, Dobeš, Mlčoch, Alexa, Šebesta, Klepáček, Kohout, Řezáč, Volf. Střídali: Hudeček, Rolník T., Janota, Pilař, Kunc. Trenéři: Aleksič, Šebesta.
Baník Sokolov B: Šourek - Krupička, Zucker, Bastl, Prchal, Čertík, Svůra, Komberec, Hucl, Kratochvíl, Duben. Střídali: Koky, Vodráška, Andrš, Dvořák. Trenér Purkart.
Poslední přípravné utkání hraje Union Cheb zítra v Lipové, kde se od 10 hodin střetne s domácím mužstvem Sokola Lipová.

(zdvo)

Místo události:
31.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".