Trstěnický gólman Švihovec v utkání čaroval

Trstěnice –Zápas se začal pro Trstěnické vyvíjet velmi dobře, již po dvou minutách je dostal do vedení krásnou ranou k tyči Lukáš Horní po Pečínkovo přihrávce.

8.4.2011

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Ve druhém kole jarní části okresního přeboru v kopané zajíždělo trstěnické Áčko do Lipové s jasným cílem – vyhrát a získat tři body, aby drželo krok s čelem tabulky.

Sokol Lipová B 1

FC Rozvoj Trstěnice 3

po poločase 1:1

Od té doby měla obě mužstva velmi dobré šance, ale oba gólmani své týmy podrželi svými pěknými až akrobatickými zákroky, hlavně gólman Trstěnic Švihovec. Ke konci první půle však i on inkasoval a to po rohovém kopu Lipové, když Trstěničtí nedokázali odkopnout balon z velkého vápna. Když už to vypadalo, že se ubrání, odkopem smolně trefil hráč Trstěnic hráče Lipové. Stav byl rázem 1:1 a do konce poločasu se již nic nestalo, a tak odcházela obě mužstva do kabin s vyrovnaným stavem 1:1.

Do druhé půle trenér Trstěnic udělal dvě změny, za dobře hrajícího Nečase dal Michala Schwertschala a za Klečku Svobodu. Střídající Schwertschal se trenérovi odvděčil krásnou brankou na 1:2, to bylo v 75. min. I přes vstřelenou branku se však Lipová nevzdávala a bojovala, ale veškerá snaha končila u gólmana Trstěnic Švihovce. Po neplánovaném střídání po faulu musel opustit hřiště zraněný Kojma, za kterého vběhl na hřiště Erik Fedosejev a i on se po pár minutách na hřišti nemýlil a stanovil stav utkání na konečných 1:3 pro Trstěnice. Do konce utkání se již na skóre nic nezměnilo, a tak Trstěničtí odjížděli z Lipové s plným počtem bodů.
Zápas velmi dobře řídil hlavní rozhodčí Rajtmajer, který rozdal celkem v zápase tři žluté karty, dvě na domácí straně a jednu mužstvu Trstěnic ŽK 2:1.

FC Trstěnice: Švihovec – Klečka, Procházka Petr, Pečínka, Staněk, Horní Lukáš, Švajgl, Nečas, Schvertschal Jan a Michal, Kojma, Jahoda, Fedosejev, Horní Jakub a Lukáš, Svoboda, trenér: Horváth.

Hlavní rozhodčí: Rajtmajer Jan, žluté karty: 2:1

Slova trenéra Trstěnic Horvátha: „Zápas byl pro nás velmi důležitý, potřebovali jsme vyhrát a povedlo se, za což jsem velmi rád, kluci bojovali a vyplatilo se nám to. Velmi se mi líbil začátek utkání, kdy hráči velmi dobře kombinovali a dvacet minut Lipovou k ničemu nepustili. Pak ale po našich chybách se hra vyrovnala a již se jen bojovalo. I přesto klukům děkuji a přeji jim, aby ve vítězné šňůře dál pokračovali.

POZVÁNKA NA FOTBAL:

V sobotu - 9. dubna, od 14.00 hodin (FC Trstěnice A – Ohara Studánka.

V neděli - 10. dubna, od 16.30 hodin (FC Krásná – FC Trstěnice B).

(tr.f)

8.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.