Sokol Citice - FC Viktoria M. Lázně 2:1, po poločase 1:0

Hráči Viktorie svedli marný boj s nadšeně bojujícími hráči Sokola a hlavně v prvním poločase s domácím brankářem Veverkou.

První pohlednou akci se zakončením předvedl hostující Kafka v 8. min., ale jeho tvrdá střela těsně minula branku domácích. Patnáctá minuta a domácí zahrozili poprvé, ale Heřmanova akce a následná střela končila rohovým kopem. Domácí hráli pěkně od podlahy na hranici tvrdosti a odpískané fauly se domácím moc nelíbili. Ve 30. min. poprvé zaúřadoval domácí gólman, když si poradil s gólovou střelou Drahoráda a vyražený míč s pomocí břevna končil mimo branku. O minutu později po dlouhém výkopu Šmejkala zakončil v pádu Chval a hosté zahrávali další rohový kop. Ve 40. min. Chval uvolnil Drahoráda a další zákrok z kategorie snů předvedl brankář Sokola. Hosté zahráli roh na Dvořáka, jeho střela zpoza šestnáctky byla tečovaná. Odražený míč směřoval do branky Jakubík, ale radost z gólu mu vzal opět zákrok brankáře. Po dalším rohu netrefil z dobré střelecké pozice branku Chval. Ve 42. min. se pokusil o lob domácí Peřina a jeho pokus skončil těsně nad břevnem Viktorie. Ve 44. min. opět nezakončil úspěšně Chval a hned z protiútoku přišel trest v podobě první branky utkání. Domácí rozehráli rohový kop na Peřinu, který prostřelil houf hráčů v šestnáctce. Šmejkal stačil střelu vyrazit před hosty zapomenutého Kuželku a ten vrátil míč do sítě – 1:0.

Natěšení domácí zahájili druhou půli pětiminutovým tlakem.Viktorka odolala a v 50. min. měl možnost srovnat stav utkání Chval, ale Veverka opět čaroval. V 65. min. se blýskl po střele Heřmana brankář Šmejkal. V 79. min. přišel penaltový faul na Chvala, který rozhodčí neodpískal. Domácí nakopli míč na Sopra, toho fauloval L. Kovář a musel se po druhé žluté kartě poroučet do šatny. Byl to zřejmě zlomový bod utkání.

Hosté se nadechovali k závěrečnému tlaku, ale neodpískaná penalta a následné vyloučení, je oslabilo. I přesto měla Viktoria více ze hry, ale vyrovnat se jí nedařilo.V nej­větším tlaku naopak přišlo zaváhání Dvořáka ve středovém kruhu. Toho využil bojovník Sopr, přihrál Peřinovi a ten sám proti brankáři nezaváhal a zvýšil v 85. min. na 2:0. Hosté pokračovali v tlaku a ten vyústil ke vstřelení kontaktního gólu Kafkou v 88. min. Snahu hostů ukončil rozhodčí Rousek přesně v probíhající 90. min. utkání.

Snaha, bojovnost a nasazení domácích hráčů jim přineslo nakonec šťastné ale zasloužené vítězství nad dalším favoritem soutěže.

Příští mistrovské utkání sehraje Viktoria v sobotu 17.10.09 s mužstvem Královského Poříčí na hřišti u Ferdinandova pramene od 15.00 hod.

Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal, Škrabal, L. Kovář, Dvořák, Jakubík, Drahorád j., Kmeť, Švejda, Semančík, Kafka, Chval. Náhr.: Bušek, Čeček. Vedení mužstva: J. Martínek, J. Opava a A. Klier.