Na zimním stadionu v Chebu se odehrálo přátelské utkání hokejových mužstev partnerských měst Chebu (HCH Cheb) a německého města Hof (Salamander Hof). V přátelském duelu hostil tým HCH Cheb německého soupeře v souvislosti s oslavou deseti let partnerství měst Cheb a Hof.
Před oficiálním zahájením zápasu zazněly státní hymny a krátké proslovy představitelů partnerských měst Chebu a Hofu. Před zahájením zápasu a také v jeho průběhu zpříjemnilo čas divákům vystoupení mladých chebských krasobruslařek z týmu SK KRASO Cheb – Dorotky Šmejkalové, Lucinky Pagáčové a Adélky Foglarové, které sklidily za své vystoupení bouřlivý potlesk.

Hokejový zápas začal ve svižném tempu a bylo jasné, že německý tým nepřijel do Chebu odehrát pouze čestný zápas. Hned v úvodu si hráči Salamanderu Hof vytvořili několik slibných šancí. Hra byla velice vyrovnaná a za bezbrankový stav se zasloužili zejména oba brankáři. Skóre nakonec otevřel domácí Radim Knápek po asistenci Jakuba Čelikovského. Do konce třetiny i přes šance hostujícího i domácího týmu se už skóre neměnilo – 1:0, takový byl stav po první třetině.

Ve druhé třetině se průběh hry opakoval, německý tým útočil, ale gól zaznamenal opět tým domácích. Na 2:0 zvýšil domácí kanonýr Míša Račan po asistenci Libora Šmajdy. Ve druhé třetině došlo po nešťastném zákroku ke zranění jednoho z německých hráčů, který musel být ošetřen v chebské nemocnici. Po tomto zákroku byl vyloučen hráč Miroslav Zámečník na 5 minut + do konce zápasu. Nakonec se ukázalo, že zranění nebylo tak vážné a hráč mohl být propuštěn do domácího ošetřování. Po druhé třetině byl stav 2:0 ve prospěch domácího týmu.
Ve třetí třetině nestačil fyzicky německý tým na domácí borce a po gólech Libora Šmajdy, Míši Račana (2x) a Jakuba Čelikovského byl konečný stav zápasu 6:0.

„Výsledek tohoto zápasu však nebyl pro toto přátelské utkání významný. Důležité bylo navázat sportovní kontakt s týmem z partnerského města a vytvořit tak novou tradici," sdělil Martin Černík, jeden z organizátorů akce z týmu HCH Cheb. „Otevírá se nám cesta k budoucí spolupráci i v jiných sportovních oblastech. Také jsme rádi, že zranění, které utrpěl jeden z německých hráčů, nebylo vážné," dodal Černík. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem účastníkům přátelského zápasu, divákům, zástupcům krasobruslařského týmu SK KRASO Cheb a také městu Cheb za jeho podporu, zejména pak místostarostovi Vladimíru Hartmannovi, který po celou dobu přihlížel hokejovému utkání. Odveta přátelského utkání se na otevřeném kluzišti v německém Hofu odehraje 11. ledna 2014," připomněl Černík. (mc)