Hokejisté HCH Cheb otočili vývoj zápasu a zahrají si play-off

Cheb - Do konce základní části soutěže chebským hráčům zbývají odehrát dva duely

8.1.2016

Hokejový duel přinesl řadu dramatických momentů. Foto: archiv oddílu

Napínavou podívanou přinesl hokejový duel s jedním z favoritů soutěže a úřadujícím vicemistrem Eisbären Lauf a chebským HCH.
Lední medvědi přijeli do Chebu v malém počtu hráčů, přesně to bylo devět do pole plus gólman. Hosté přesto začali zápas aktivněji než domácí a svým aktivním napadáním kazili domácím rozehrávku. Na začátku sedmé minuty to ale byl domácí kanonýr Šmajda který po přihrávce Krejbicha otevřel skóre zápasu a HCH vedl 1:0. Ne však na dlouho, v polovině osmé minuty, zrovna když končil trest domácího Tomka, srovnal za hosty Glotz na 1:1. Za tohoto vyrovnaného stavu daly oba celky vyniknout svým gólmanům jmenovitě Martinovi Hámorovi za domácí a Thomasi Neumannovi za hosty, kteří spolehlivě likvidovali šance svých soupeřů. Domácí i přes mizernou rozehrávku zvýšili svůj náskok začátkem osmnácté minuty, kdy se za brankou hostí ujal puku Šmajda obkroužil ji a šikovnou otočkou překvapil Neumanna podruhé a zvýšil na 2:1 pro domácí. Hosté však necelou minutu nato srovnali a byl to Fabian Kohn který povedenou střelou ze střední vzdálenosti srovnal na 2:2. Domácí celek i přes mnohonásobnou početní převahu nedokázal vstřelit více branek. Počet vyloučených v první třetině dva ku pěti z pohledu domácích.
HCH Cheb         4
Eisbären Lauf   3
2:2 , 0:1 , 2:0
   V kabině kapitán týmu Havránek musel důrazným proslovem zklidnit emoce rozvášněných hráčů pramenící z nespokojenosti s výkonem v první části hry. Druhá třetina se přesto nesla v duchu té první a domácím se nedařilo přejít střední pásmo přesnými přímočarými přihrávkami. Přibylo více osobních soubojů a s tím i vyloučených, tentokrát na straně domácích.Toho využil hráč Eisbären Chris Jones a využil slušně sehranou přesilovku pět na tři. Domácí opět doplatili na nedisciplinovanost a hosté poprvé v zápase vedli. Stav 2:3 z pohledu HCH.
Do poslední části hry bylo potřeba zvýšit aktivitu před brankou hostí a vytvořit potřebný tlak, proto se vedoucí týmu rozhodl ke změnám v útočných řadách. Tato změna opravdu vnesla do hry domácích tolik potřebné oživení a tak v čase 49:35 při početní výhodě srovnal skóre Libor Šmajda (hattrick) na 3:3. Uběhlo 23 sekund, kdy parádní ranou od modré čáry zvýšil benjamínek týmu Tomáš Tomek na 4:3 a jak se později ukázalo, byl to gól vítězný! Do konce zápasu zbývalo 10 minut a kdo vydržel, tak viděl parádní hokej včetně power play hostí v závěru utkání, kdy domácí podržel tak jako v celém průběhu utkání gólman Martin Hámor. HCH vydřel potřebné body nad velice silným a zdatným soupeřem a zajistil si tímto účast v play-off. Do konce základní části Chebským zbývají odehrát dva duely a bez ohledu na výsledek jdou do play-off ze čtvrtého místa.
   „Utkání hodnotím kladně i přesto, že první dvě třetiny nebyly povedené. Poděkování patří všem zúčastněným hráčům HCH a také soupeři Eisbären Lauf za pěkný hokej," uvedl po zápase Martin Černík, jeden z hráčů domácího týmu.
Statistika HCH Cheb:
1:1 Libor Šmajda (as. Zbyněk Krejbich), 2:3 Libor Šmajda, 3:3 Libor Šmajda (as. Patrik Bohuslávek), 4:3 Tomáš Tomek (as. Michal Rybák).
Tresty: Tomáš Tomek – 2 min., Miroslav Zámečník – 2 min., Jakub Čelikovský – 2 min., Tomáš Tomek – 2 min., Petr Šigut – 2 min., Michal Rybák – 2 min., Tomáš Tomek – 2 min., Miroslav Zámečník – 2 min., Petr Šigut – 2 min..
Rozhodčí odvedli slušný výkon.⋌

Autor: Redakce

8.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.