PLAY OFF: Plzeň rozstřílela Slavii 6:0

Praha - Emoce, emoce a zase emoce. Ty provázely první hokejové semifinále mezi Slavií a Plzní. AKTUALIZOVÁNO

20.3.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Na začátek to nejpodstatnější. Hosté vyhráli 6:0 a ujali se vedení 1:0 v sérii. Úvodní bitva byla rozhodnuta během první třetiny. Plzeň vstřelila čtyři góly. O všechny se postarala čtveřice Straka, Vlasák, Vostřák a Smrek.

A tento smrtící úder jakoby rozdmýchal nervový systém domácí střídačky.

Za stavu 0:3 se radoval z gólu slávistický Karol Sloboda. Ale jen chvíli. Branka nebyla uznána. Rozhodčí Fraňo po konzultaci s videorozhodčím neukázal na středový kruh.

A pak to přišlo. Na obří kostce nad ledem byla inkriminovaná událost předchozích okamžiků několikrát promítnuta.

Spínač byl uvolněn.

Domácí fanoušci i střídačka měla jasno – gól měl být uznán. (záběry České televize nedokázaly potvrdit či vyvrátit spornou situaci pozn. aut.) Na led přilétly z hlediště láhve a trenér Vladimír Růžička stáhl hráče ze hry. Ostrou debatu neunesl jeho asistent Jiří Kalous, který vhodil na led plastovou láhev s pitím.

Sudí museli několikrát vyzvat osazenstvo slávistické střídačky, aby se vrátilo. Nakonec se podařilo, ale ne bez následků. Za nesportovní chování padly tresty. Domácí zinkasovali dvě minuty za zdržování a Kalous byl vykázán. Utkání poté sledoval z hlediště. I díky tomuto všemu se protáhla první třetina na šestačtyřicet mi­nut.

Když po druhé části Plzeň vedla 6:0 bylo definitivně rozhodnuto. „Deset, deset,“ přála si tisícovka hostujících fanoušků. Nestalo se. I přesto mohli být spokojení. Úřadující mistr zklamal.

Dnes bude mít šanci na reparát. Na programu je od 17 hodin druhé utkání.

Slavia – Plzeň 0:6

Třetiny: 0:4, 0:2, 0:0

muž zápasu: Straka

stav série: 0:1

Autor: Libor Kalous

20.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.