Energie prohrála i s Třincem

Karlovy Vary– Ve 33.kole hokejové 02extraligy se vlázeňské metropoli představili třinečtí Oceláři. Zbojovného zápasu, plného střetů si nakonec odnesli hosté tři body za vítězství4:2.

13.12.2009

Utkání 33. kola O2 extraligy ledního hokeje mezi celky HC Energie Karlovy Vary a HC Oceláři TřinecFoto: DENÍK/ Jan Čech

Energie se tak rozloučila pro letošní rok s diváky porážkou a ta byla v domácím prostředí už několikátá. „Během reprezentační přestávky dojde k několika změnám. První dva hráči, kteří do Karlových Varů přichází jsou obránce Loginov a útočník Zjuzin z ruské Ufy,“ přiznal ještě před zápasem generální manažer Vaněk.

Vraťme se ale k samotnému utkání.

První třetina patřila brankově domácím. Vyhráli ji poměrem 1:0 a o jediný přesný zásah se ve 13. minutě postaral obránce Jakub Čutta. Zaťovič nahrál od zadního mantinelu do kruhu, kam si z modré sjel Čutta a přesně trefil vzdálenější růžek branky.

Během této části hry několikrát KV Arena zahučela, ale gól už si někdo nezakřičel. Svěřenci Pavla Hynka několikrát rozpoutali před gólmanem Hamerníkem peklo, ale nikdo nemířil přesně. „Měli jsme několik příležitostí, ale více branek jsme už nedali,“ poznamenal obránce domácích Ján Mucha.

Ve druhé dvacetiminutovce padly tři branky. Nejprve se prosadili domácí borci. Ve 21. minutě se prosadil Petr Kumstát, když dokázal dorazit vlastní střelu. Oceláři dokázali vyrovnat během jedné a půl minuty. Ve 24. minutě dokázali bleskově využít přesilovou hru, když se prosadil obránce Daniel Seman. Puk po jeho ráně viděl brankář Lukáš Mensator až ve vlastní síti.

I druhou branku dali Třinečtí v početní výhodě. Na trestné lavici nedobrovolně odpočíval Pletka za nedovolené bránění. David Květoň schoval svou střelu za hráče a Lukáš Mensator neměl šanci zasáhnout.

Energetici si zahráli dlouhou přesilovku pět na čtyři. Dvojnásobný trest dostal Cartelli za hákování a podražení soupeře. Bohužel pro domácí z tohoto mráčku nezapršelo. Svěřenci Pavla Hynka a Václava Baďoučka svého soupeře zavřeli před Hamerníkem, ale jako by se báli vystřelit. Když už něco letělo na branku, tak třineckému gólmanovi stačil rozklek a puk pokaždé našel ve své výstroji.

„Škoda, že jsme nedokázali dát gól v té dlouhé přesilovce. Mohli jsme se dostat do klidu a rozhodnout. Takhle to dopadlo, tak jak to dopadlo,“ posteskl si Mucha po utkání.

Třetí část patřila jasně hostům. Utkání měli pod kontrolou. Na časomíře svítilo 51:32, když se jak jinak než v přesilové hře, trefil Josef Hrabal. U jeho rány asistovali Polanský s Martinem Růžičkou. Poslední hřebíček do rakve Energie zatloukl v 60. minutě Ladislav Kohn, když trefil prázdnou branku domácího mužstva, které se snažilo vyrovnat v power play.

„Před zápasem jsme měli s hráči pohovory a pomohlo to. Kluci podali obětavý výkon a vybojovali si tři body. Na druhou stranu musím přiznat, že to nebylo jednoduché. Prohrávali jsme už o dvě branky,“ poznamenal kouč Kopřiva.

Václav Baďouček, asistent na lavičce Energie, už jen mohl konstatovat: „Kluci mají problém v hlavě,“ zlobil se.

K. Vary – Třinec 2:4

Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

muž zápasu: Daniel Seman

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Mucha, Čutta, Brňák, Prošek, Tribuncovs, Dobroň – Hluchý, Zucker, Kuběna, Košťál, Skuhravý, Zaťovič, Kristek, Kumstát, Melenovský, Dej, Pletka, Skladaný. Trenér: Hynek.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Andersons, Lojek – Růžička, Polanský, Kohn, Květoň, Peterek, Martynek, Tomas, Polák, Bonk, Hampl, Kanko, Pospíšil. Trenér: Marek.

Branky a nahrávky: 13. Čutta (Zaťovič, Kuběna), 21. Kumstát – 24. Seman (Malec, Martynek), 26. Květoň (Seman, Peterek), 52. Hrabal (Polanský, Růžička), 57. Kohn. Rozhodčí: Homola, Turčan – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Diváci: 3721.

Autor: Jan Čech