V první vážnější šanci nedělního duleu se ocitl hostující Kumstát, který vystihl rozehrávku Eatonu a hnal se sám na Růžičku. Pardubický gólman mu však kotouč vypíchl. Na první gól se tak čekalo do 9. minuty. A stál za to. Sýkora si vychutnal oba karlovarské zadáky a brankáři Sáblíkovi nedal šanci ranou pod břevno – 1:0. Eaton mohl zvýšit v 11. min. v přesilovce, ale Zohornu vychytal Sáblík.

Vyrovnání přišlo v 15. min., kdy se po nenápadné akci Energie z dorážky prosadil Kristek. A s domácími bylo ještě hůře, neboť o dvě minuty později přidal druhý gól Varů Zucker.

O osudu zápasu rozhodly momenty v polovině zápasu. Cetkovský si za ostrý zákrok vysloužil trest do konce utkání a Pardubice šly do tří. Energie výhodu využila a další dvě branky přidala během dobíhajícího vyššího trestu. Zásahy Skuhravého, Kumstáta a Deje se vešly do 109 vteřin.

Přesto se hokejisté Eatonu pokusili v závěrečném dějství zápas zdramatizovat. Ranou od modré využil přesilovku Kolář – 2:5. O chvíli později Pletka fauloval a bylo nařízeno trestné střílení. Koukal však na Sáblíka nevyzrál. Třetí gól přidal až v signalizované výhodě Sýkora. Domácí ještě sáhli ke hře bez brankáře, ta však už k další změně skóre nevedla.

Hlasy trenérů

Jan Votruba, asistent trenéra HC Eaton Pardubice: „Začali jsme dobře, šli jsme do vedení, ale nehráli jsme dobře dozadu. Soupeř nás přečísloval, byl velice aktivní a podařilo se mu dvakrát skórovat. Ve druhé třetině jsme se po tom vyloučení začali orientovat na jednoho pána, ke kterému se nemůžu vyjádřit, což byla z naší strany určitě chyba. Byli jsme frustrovaní, nehráli jsme dobře do obrany. I když to bylo oslabení, neměli jsme třikrát inkasovat. Nicméně je třeba pochválit mužstvo, že zápas nevzdalo a že bojovalo až do konce. Myslím, že ve třetí třetině jsme si vytvořili dostatek šancí, byl tam ohromný tlak, ale bohužel brankář Sáblík pro nás dnes byl těžko překonatelný.“

Václav Baďouček, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: „I když šli domácí do vedení, tak si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Hráli jsme aktivně, byli jsme důraznější. První třetina byla z naší strany dobrá, ve druhé se nám podařilo potrestat vyloučení Cetkovského třemi góly, čímž byl zápas rozhodnutý. Třetí třetina se proměnila v náš nácvik hry v oslabení, tam to ještě bylo dramatické.“

Eaton Pardubice - Energie K. Vary 3:5

Třetiny: 1:2, 0:3, 2:0. Branky a asistence: 9. Sýkora, 43. Kolář II (Havíř, Starý), 52. Sýkora (Pivko) – 15. Kristek (Zaťovič, Melenovský), 17. Zucker (Skladaný), 31. Skuhravý (Tribuncovs, Němec), 32. Kumstát (Čutta), 32. Dej (Mucha, Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Turčan – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:10, navíc Cetkovský 5 min. + OK, Pineault 10 min. OT – Tribuncovs 10 min. OT. Využití: 1:3. Diváci: 8267.

HC Eaton Pardubice: Růžička (32. Landsman) – Píša, Kočí, Kolář II, Havíř, Jillson, MacKenzie, Drtina – Cetkovský, Špirko, Somík – Zohorna, Koukal, Starý – Sýkora, Kousal, Pivko – Pineault, Radil, Buchtele.

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík – Němec, Tribuncovs, Dobroň, Čutta, Mucha, Parýzek, Brňák, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hluchý, Dej, Pletka – Melenovský, Kristek, Zaťovič – Zucker, Kuběna, Skladaný.