Hokejisté karlovarské Energie se ve 44. kole Tipsport extraligy střetli s Kometou. Brněnský klub ještě Karlovy Vary letos neporazil, ale to už po tomto kole neplatí. Hosté vyhráli 4:2.

První třetina přinesla dvě branky a v obou případech musel kotouč ze své sítě lovit Lukáš Sáblík. Poprvé ho překonal v 6. minutě Radim Bičánek. Kotouč se po jeho dělovce odrazil od hrazení a následně od nohou karlovarského gólmana do branky.

Podruhé se početný kotel fanoušků hostí radoval o minutu a půl později. Petr Hubáček se dostal do brejku a zasunul kotouč mezi nohy Sáblíka.

Ve 35. minutě vedla Kometa už rozdílem tří branek. V přesilovce se trefil Ondřej Veselý. Energetikům se podařilo do přestávky jedenkrát vývoj utkání korigovat. Lukáš Pech ve 38. minutě propálil Trvaje mezi nohy.

Ve 48. minutě se KV Arena radovala podruhé, když v přesilové hře tečoval Petr Kumstát střelu Davida Noska. Jenomže hosté na tento gól dokázali rychle odpovědět. Při čtyřminutovém trestu Rastislava Deje se trefil Radim Hruška. Tato trefa rozhodla, že všechny body budou Komety.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 38. Pech (Sailer) – 6. Bičánek (Veselý, Erat), 7. Hubáček (Širokovs, Procházka), 35. Veselý (Bičánek). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Bláha, Jelínek. Vyloučení: 6:6, navíc L. Klíma, Čutta (oba KV) 10 minut. Využití: 2:3. Diváci: 4370.

Karlovy Vary: Sáblík – Gřegořek, Dobroň, Nosek, Čutta, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Přindiš – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Zaťovič, Pech, Sailer – Dej, Kuběna, Skladaný – T. Rohan, T. Klíma, L. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček, Kněžický.

Brno: Trvaj – Houdek, Stehlík, Bičánek, Protivný, Mojžíš, Malec – Veselý, Dopita, Erat – Kvapil, Hruška, Svoboda Jak. – Hubáček, Procházka, Širokovs – Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenéři: Lubina, Číhal.

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): Po prohraném zápase se Zlínem jsme sem jeli s jediným cílem, neprohrát. Jsem šťastný, že se nám to povedlo. Všem našim hráčům bych chtěl poděkovat za trpělivý, zodpovědný a bojovný výkon.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Kometu jsme dnes snadno pustili do vedení. Výsledek 0:3 už se těžko otáčí. Nám se přesto podařilo snížit na 2:3 a předváděli jsme v těchto fázích obrovské úsilí. Naše hra má v součané době několik problémů. Za prvé nám v mužstvu chybí vyložený střelec, který při hře 5 na 5 dokáže chladnokrevně zakončit. Dále je to nedůraz před naší brankou, dva góly jsme dnes dostali z dorážek, ať už tam byl Michal Dobroň nebo Kuba Čutta. Problémem jsou také zbytečné fauly. Naši mladí hráči jsou snaživí, hrají na svém maximu, ale pokud způsobí hned několik oslabení, je to špatné.