GRATULUJEME: Energie otočila zápas a je mistrem

Karlovy Vary - Energie se stala po vítězství 4:3 nad pražskou Slávií mistrem extraligy

12.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Jan Čech

Domácí začali utkání náporem, několikrát vyzkoušeli pozornost Furcha v brance Slavie Pražané se osmělili až v 5. minutě, ale vzápětí museli čelit oslabení při vyloučení Kadlece. V úvodu přesilovky těžkou střelu Němce od modré čáry v sedě vyškrábl Furch špičkou betonu nad branku. Po 44 sekundách putoval za faul na brankovišti na trestnou lavici Skuhravý. Po minutové hře 4 na 4 , dohrávali hosté svou krátkou početní výhodu, kterou nakonec v čase 6:53 využili, když se na brankovišti po nahození od modré prosadil David Hruška.

Na začátku osmé minuty putoval na trestnou lavici Procházka a hosté svou druhou přesilovou hru využili po 44 vteřinách Červenkou, který si vybruslil do středu hřišti a střelou švihem překonal podruhé Mensatora v brance Energie. Již po pouhých 18 sekundách putoval k nevoli publika na trestnou lavici již třetí hráč Energie, tentokrát Řezníček. A hostům potřetí stačila necelá minuta k jejímu využití. Bednářovo nahození uklidil do domácí branky Beránek. V 16. minutě dostali svou první dvouminutovou výhodu v utkání i domácí při vyloučení Bednáře. Celé dvě minuty svírali hosty v jejich pásmu, ale ani střela Proška od modré čáry, stejně jako pokus Melenovského z mezikruží si cestu do branky nenašli.

Druhá třetina se nesla ve znamení přesilových her karlovarského týmu. Domácí ji přes třígólové manko začali znovu aktivně. V 25. minutě jejich tlak umocnila první přesilová hra. První branku domácích při ní zaznamenal Melenovský. Druhou přesilovou hru domácí nevyužili a vzápětí museli čelit oslabení. Nejen že se mu ubránili ale v jeho závěru Pech zatáhl kotouč po pravé straně a před brankou si počíhal na jeho přihrávku Skladaný – 2:3. .V další přesilové hře se ocitl v obrovské šanci kapitán Skuhravý, ale kotouč za překonaným Furchem zamířil těsně mimo odkrytou branku. Poté se u levé tyče ocitl osamocený Sailer, ale v jeho jeho pokusu mu zabránila na poslední chvíli soupeřova hůl, vyhozeného puku z obraného pásma Slavie se zmocnil na útočné modré z trestné lavice vracející se Sloboda, ale Mensator si poradil s jeho blafákem. Závěr třetiny měli opět domácí výhodu další přesilové hry, ale tentokrát již bez výsledku.

V poslední třetině zastavil tlak domácích již po minutě hry vyloučení Procházky.Domácí oslabení ustáli. Ve 47. minutě dostali výhodu přesilové hry i oni a již po 12 sekundách „plechárna“ vybuchla nadšením. Za asistence Sailera a Kumstáta dopravil kotouč do branky svou střelou Ondřej Němec. Domácí byli dále při chuti. Melenovský zpoza branky našel mezi kruhy Sladaného, ale jeho pohotovu střelu vytěsnil mimo branku Furch. Sílící tlak Energie korunoval vedoucí brankou v 53. minutě Pech, který si počíhal u levé tyče na parádní přihrávku Deje z právě strany – 4:3. Výběr trenéra Růžičky se s blížícím koncem utkání tlačil stále vím před Mensatora. Ten nakonec za pomoci obětavých spoluhráčů odolal. Vyrovnání nepřinesla ani více než minutová hra hostů bez brankáře a tak ze staré plechárny mohlo zaznít hromové skandování mistři, mistři.

Energie – Slavia 4:3

Konečný stav série 4:2.

Třetiny: 0:3, 2:0, 2:-. Branky: 25. Melenovský, 34. Skladaný, 47. Němec, 53. Pech – 7. Hruška, 9. Červenka, 11. Beránek.
Sestavy

Energie: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta, Černý, Bombic - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Zaťovič.
Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda, Drtina, Špelda, Vyhlídal - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, Endál, Vondrka - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal.