Karlovarský klub vytasil trumfy v podobě staronového trenéra Josefa Palečka a povoláním Josefa Řezníčka na lavičku Energie. Tento tah se bohužel nevyplatil. Západočeši sice dokázali otočit zápas a vyrovnat, nakonec však odešli z ledu poraženi 3:4 v prodloužení.

Úvodní část lépe zvládli domácí. Kometu jasně přestříleli. Sasu Hovi musel zasahovat dvanáctkrát. Lukáš Mensator si připsal jenom pět zákroků.

Tlak ze začátku třetiny přinesl své ovoce. Už na začátku 6. minuty se protáhl Skuhravý podél hrazení a bekhendem vypálil na finského gólmana ve službách Komety. Hovi střelu neudržel a u volného puku byl před obránci Štěpán Hřebejk, který neměl problém dorazit ho do prázdné branky.

Vyrovnat mohl Divíšek, když Mensator neudržel po Hubáčkově střele puk v rukavicích. Kotouč tancoval vedle tyčky, ale centr Komety neměl štěstí při zakončení. Celá tato akce proběhla ve druhé třetině, kterou ovládli hosté.

Na začátku 36. minuty vyškolil Petr Hubáček obránce Němce a dorážkou vlastní střeli vyrovnal. Další hrubku vyrobil při přesilovce Michal Dobroň v poslední minutě druhé části. Při zakládání útoku namazal Tomášovi Divíškovi a ten vymetl vzdálenější horní růžek Mensatorovi branky.

Svěřenci Josefa Palečka dokázali vyrovnat hned ve 42. minutě na modré najetého Balázse našel Loginov a posila z prvoligové Kadaně David Balázs propálil Hoviho.

Cestu za body do tabulky si hosté zkomplikovali sami. V rozmezí čtyř minut se nechali třikrát vyloučil. Jednou šel ven Šindel za podražení, jinak Richter a Hubáček dostali dvě minuty za zdržování hry. Přesilovku pět na tři Energie potrestala. Na časomíře svítilo 50:51, když vypálil Jakub Čutta a Hovi viděl puk až v síti.

Vyrovnat se podařilo hostům v poslední minutě to té co si vzali time out. Divíšek vyhrál buly. Posunul puk na Bičánka, který ho sklepl Martinovi Richterovi. Ten napřáhl a z první propálil Mensatora.

Na řadu tak muselo přijít prodloužení. To trvalo pouze do času 61:25, když napřáhl na modré Bičánek a Mensator uviděl puk až v síti.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): Měli jsme problémy se sestavou. Před zápasem nám vypadl se střevní virózou Protivný a po příjezdu do haly Svoboda. Navíc se zbytečně nechal už ve třetí minutě vyloučit do konce utkání Erat a my jsme neměli ani jednu pětku kompletní. Znát to bylo v přesilovkách. V první třetině jsme dostali zaplať pánbů pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme zápas otočili a šli jsme do třetí části s tím, že chceme co nejdéle hrát bez inkasované branky. Bohužel to se nám nepodařilo. Následně jsme inkasovali v přesilovce, kterou jsme si zavinili sami. V závěru už jsme byli šťastnějším týmem.

Václav Baďouček (HC Energie): Náš výkon byl lepší než proti Kladnu. Bohužel jsme z náporu, v první třetině dokázali vytěžit pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme udělali dvě hrubé chyby, které nás stáli vedení. Jediné co je pozitivní, tak je to, že jsme dokázali stav 1:2 také otočit. Bohužel jsme to nedotáhli do úspěšného konce. V power play musíme být důraznější a dát do toho více srdce. V prodloužení jsme dostali gól ve třech. To vyloučení možná bylo trochu sporné, ale rozhodčí se rozhodl, tak jak rozhodl.

K. Vary – Kometa Brno 3:4 pp

Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 – 0:1. Muž zápasu: Štěpán Hřebejk. Branky a nahrávky: 6. Hřebejk (Skuhravý), 42. Balázs (Loginov), 51. Čutta (Skladaný, Nosek) – 36. Hubáček (Mojžíš, Richter), 40. Divíšek 60. Richter (Bičánek, Divíšek), 62. Bičánek (Šindel, Dopita). Rozhodčí: Polák, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10 + Mensator (KV), Hodek na 10. min, Erat 10. min a do konce (oba KOM). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 2697.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Čutta, Prošek, Mucha, Nosek, Loginov, Dobroň – Hluchý, Zucker, Kuběna, Hřebejk, Skuhravý, Pech, Kumstát, Melenovský, Balázs, Dej, Skladaný, Čachotský. Trenér: Paleček.
HC Kometa Brno: Hovi – Bičánek, Novák, Richter, Kempný, Ovčačík, Houdek, Mojžíš, Ostrčil – Hubáček, Dopita, Erat, Dlouhý, Brabenec, Meidl, Ludvík, Huml, Divíšek, Šindel, Procházka, Svoboda. Trenér: Jeřábek