Mistr nedokázal porazit Zlín ani napotřetí

Zlín - I napotřetí porazili mistra. Extraligoví hokejisté Zlína zvládli nedělní dramatický duel 31. kola a porazili Karlovy Vary 3:2. Berani o svém úspěchu rozhodli prakticky již v prvním dějství, ve kterém byli dvakrát gólově úspěšní.

6.12.2009

Extraligoví hokejisté Zlína (ve žlutém) měřili v neděli v rámci 31. kola síly s Karlovými Vary. Šance hostujícího Jaroslava Kristka.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Na střídačce se již objevil dlouhodobě zraněný Galvas, do zápasu však zatím nezasáhl. Domácí kouč Zdeněk Venera však postrádal nachlazeného Záhorovského a Bořutou, jenž si z Litvínova přivezl lehký otřes mozku.

Po úvodním oťukávání a nevyužitých přesilovkách jako první udeřili domácí. Nedisciplinovanost soupeře jim nabídla přes dvě minuty početní výhodu dvou hráčů v poli, kterou na konci 12. minuty tvrdou střelou od modré potrestal Hamrlík. Třináct vteřin před první sirénou navýšil náskok Beranů z brejku Důras přesnou střelou mezi betony.

V prostřední části hry hosté přidali na rychlosti a důrazu, vypracovali si více gólových šancí. Za svou aktivitu byli odměněni v polovině zápasu, kdy využil přesilovou hru Kumstát. Vyrovnání viselo na vlásku, ale naštěstí pro domácí ve vyložených šancích, mimo jiné Melenovského, Kristka a Kumstáta, byl již vždy na místě spolehlivý brankář Sedláček.

Odskočit na dvougólový rozdíl se Zlínu podařilo ve 47. minutě, kdy podruhé využili prohřešek proti pravidlům soupeře. Od modré opět napřáhl Hamrlík, jehož pokus tečoval do protipohybu Mensátora snajpr Balaštík – 3:1. Definitivně zlomit odpor soupeře mohl Köhler, ale v přesilovce dvakrát netrefil odkrytou bránu. Přišel tak trest, když z protiútoku střelou přes obránce Pletka překvapil gólmana Sedláčka – 3:2.

Hostům opět narostla křídla a hnali se za vyrovnáním. Půl minuty před koncem svou přesilovou hru umocnili hrou bez brankáře, ale třetí trefy se díky výborné defenzivě Beranů nedočkali.

PSG ZLÍN – KARLOVY VARY 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 12. Hamrlík (Nosek, Leška), 20. Důras (Rachůnek), 47. Balaštík (Hamrlík, Leška) – 31. Kumstát (Dobroň, Skuhravý), 53. Pletka (Kristek, Melenovský). Rozhodčí: Minář, Rudý – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 4378. Muž zápasu: Hamrlík.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Kučný – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, Finsterle, F. Čech. Trenéři Venera, Rostislav Vlach, Hrazdira.

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Mucha, Tribuncovs, Prošek, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pletka, Kristek, Dej – Skladaný, Melenovský, Hluchý – Zaťovič, Kuběna, Zucker. Trenéři Hynek, Baďouček, Kněžický.

Autor: Martin Břenek

6.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.