V sobotu zajížděla opět velmi hubená squadra HC Cheb 2001 ve složení v brance Speierl, obrana Iterský, Jandík, Kala, Riedl, útok Nový, Kouhout, Osladil, Kukla, Petr, Drenčko a Piskač do Lovosic, kde měla opět za cíl uříznout co nejmenší ostudu a snažit se o co nejpřijatelnější výsledek.

HC Lovosice - 4
HC Cheb 2001 -5

0:2, 3:1, 1:1
po samostatných
nájezdech 1:2

Už při cestě byla nálada výborná, ta se pak projevila i ve hře.

První třetina

Při úvodním tlaku si domácí Lovosice vypracovaly několik velmi slibných šancí. Chebská svatyně ale všem odolávala, a tak se pomalu probudila i hra opačným směrem, při které se zrodil překvapivě stav první třetiny ve prospěch Chebských. Velkou chuť ukázala první lajna. Natěšení Šamot a Bába po své týdenní absenci na ledě rozjížděli s velkou vervou útoky Chebských, podporovaní vždy velmi angažovaným a bojovným Martinem Iterským. Konečně se také při hře ve spojení s Bábou a Šamotem probudil Ríša junior Osladil - Kolís nejmladší, který zaznamenal v utkání tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Druhá třetina

Do druhé třetiny vkročil Cheb trochu smolně, ke všemu se dopustil opět toho, čeho se právě v první třetině vyvaroval a sice vylučování. Během prvních šesti minut soupeř včechny tři přesilovky nelítostně zužitkoval a stav byl rázem otočen na 2:3 pro domácí. Do konce druhé třetiny byla pak hra velmi vyrovnaná, hra se přelévala ze strany na stranu. Při jedné z mnoha šancí na obou stranách byli pak Chebští pak šťastnejší, když se Šamotovi podařilo vyrovnat na konečný stav druhého dějství 3:3.

Třetí třetina

V poslední třetině se opakoval scénář z druhé třetiny. Velmi bojovným výkonem se pak ve třetím úseku hry zaskvěla i druhá lajna Chebských. Ríša Osladil zvyšoval dokonce na 4:3, ale domácí nekompromisně při samostatném úniku zhruba tři minuty před koncem opět srovnali. Výsledek se do závěrečné sirény již nezměnil, a tak se hosté mohli radovat z prvního dosaženého bodu v sezóně. Úplný konec zápolení to však ještě nebyl. Podle již druhým rokem platných pravidel se dočkali prvního prodloužení po nerozhodném stavu. V KP I. se však prodloužení nehraje a ke slovu tak přišly penalty.

Samostatné nájezdy

V systému, kdy každý celek jede tři penalty, se utkání nedočkalo rozuzlení. Chebská gólmanská jednička Speierl inkasoval jednou na dřevěnou nohu, ostatní dvě ale chytil, jeho protějšek pak podobně, protože se za Chebské trefil jen Nový. Na řadu tedy přišla druhá série náhlé smrti, kdy se jede na každé straně jen po jedné penaltě. Chebský gólman lovosického vykonavatele opět vyčapal a k poslední rozhodující penaltě hostů se nekompromisně přihlásil Petr Majla. Martin Piskač komentoval svou prognózu slovy: „On ho dá - sledujte, jak ho umotá!“ Miloš ho umotal a i druhý bod z utkání si tak Chebští odvezli domů. Věřme, že to nebyly body poslední.