Nečekaný zvrat zažili v neděli hokejoví fanoušci na litvínovském stadionu. Třebaže rozjetá parta tamních hokejistů vedla nad úřadujícími mistry z Karlových Varů v průběhu utkání 22. kola extraligy už 4:1 a 5:2, nakonec podlehla 5:6.

Kapitán a sportovní manažer nakonec nešťastně poraženého týmu Robert Reichel sehrál 500. utkání v nejvyšší soutěži, dal v něm dokonce gól, avšak po prohrané závěrečné třetině 1:5 rozhodně neměl důvod slavit…

„Popravdě řečeno nevím, co se to stalo. Nikdo nechápeme, jak jsme mohli takhle rozehraný zápas ztratit,“ řekl zklamaný litvínovský útočník Martin Jenáček, který by byl, v případě úspěchu coby autor dvou gólů, hrdinou večera.

Tím se naopak stal hostující forvard Košťál, jenž dokonal dvěma góly v závěru obrat.

„Po sérii pěti výher jsme si asi mysleli, že ta šestá přijde sama. Soupeři padlo ve třetí třetině do brány vše, na co sáhl,“ dodal Jenáček.

Karlovým Varům pomohl ke zvratu reprezentační brankář Lukáš Mensator, který do bitvy naskočil ve 30. minutě. „Díky výbornému výkonu ve třetí třetině jsme si tady vyhrát zasloužili,“ prohlásil Mensator.

Litvínov – Karlovy Vary 5:6

Třetiny: 3:1, 1:0, 1:5. Muž zápasu: Jan Košťál. Branky a asistence: 8. Vopat (Černý, Trávníček), 11. Jenáček (samostatný nájezd), 16. Lukeš (Švarný), 30. Reichel (Kroupa, Jánský), 50. Jenáček (Skuhorvec, Kubinčák) – 8. Němec (Kumstát, Skuhravý), 42. Kuběna (Melenovský, Zaťovič), 51. Melenovský (Kuběna, Tribuncovs), 52. Dej (Němec, Pech), 55. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 58. Košťál (Tribuncovs) . Rozhodčí: Kubeš, Svoboda – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5985.

Litvínov: J. Hübl – Kroupa, Pilař, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň, Kubát – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Heinisch, Gerhát, Bojer. Trenér: Kučera.

Karlovy Vary: Sáblík (30. Mensator) – Němec, Hájek, Parýzek, Tribuncovs, Čutta, Brňák, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Koštál – Melenovský, Kristek, Hluchý – Dej, Pech, Pletka – Kuběna, Zatovič. Trenéři: Kverka – Antonik – Kněžický.