Františkolázeňský Václav Kloz jistil hattrickem výhru nad chebským Maanem

Cheb - Dva góĺy ještě přidali Vocelka a Čech, další přidali Oliva a Janský

6.3.2008

Do konce základní části zbývá už jen dvě utkání. Ve 22. kole se hráči Františkových Lázní střetli s chebským Maanem a šlo o jednoznačnou záležitost pro domácí.

HC Frant. Lázně 9
HC Maan Cheb 3
1:0, 3:1, 5:2

Zápas nenabídl nic úchvatného, co by diváka bavilo. Kořením hokeje jsou však góly a těch v tomto klání padlo tucet.
První třetina byla tím nejnudnějším, co celých 45 minut nabídlo. Za zmínku tak stojí dvě vyloučení františkolázeňské střídačky za příliš mnoho hráčů na ledě.

První vážnější situaci přinesla až 8. minuta, kdy z dobré pozice pálil Vocelka pouze do hrudi Bálinta mezi tyčemi Maanu. O úrovni hry v prvních patnácti minutách svědčí i počet střel – 4:2 pro Lázně! Branka přišla v poslední minutě úvodní třetiny, Kloz po buly otevřel skóre zápasu.
Po změně stran mohl udeřit znovu, jen těsně minul branku soupeře. Skóre se znovu měnilo ve 20. minutě. Čech uvolnil Vocelku, který sám před brankářem nasadil bekhendový blafák a zavěsil – 2:0. O chvíli později dali o sobě poprvé vědět i hráči Chebu, Anděl zacinkal na levou tyč. Jako přes kopírák s první trefou udeřil Václav Kloz i v minutě 21., Janského vyhrané buly napálil k tyči. Snížení přišlo záhy – Jiří Anděl za kruhy napřáhl a ranou pod břevno nedal Stráskému šanci – 3:1!

I nadále se hrálo spíše ve středu hřiště, obě mužstva nepředváděla nikterak ofenzivní smršť. Z týmu Maanu byl nejaktivnější Anděl, příští sezónu hráč Františkových Lázní. Napodobit ho chtěl Pacovský, z kruhu však nechal vyniknout Stráského lapačku.

Do konce dějství se domácí prosadili ještě jednou. Lubomír Čech propálil vše co mu stálo v cestě a určil skóre po dvou třetinách na 4:1.
Třetí třetina už přinesla pohlednou podívanou plnou branek. Tu první obstarali hráči v černém. Kloz krásně oslovil Čecha, jemuž zakončení nedělalo problém – 5:1. O dvě minuty později hosté dopřáli luxusní prostor Pavlu Vocelkovi a ten z mezikruží vymetl pravý horní růžek Bálintovy svatyně.
Dosti šťastnou a kuriózní brankou reagovali hosté, když Votoupal puk procedil k bližší tyči.

Obrana Maanu rozhodně nepůsobila jako kompaktní celek, ale spíše jako „průchoďák“. Dostatek času měl na zakončení Oliva, jeho první pokus soupeř zblokoval. Puk se odrazil znovu ke kapitánovi Lázeňských a ten střelou mezi betony pokořil mladého gólmana Chebu. V následující minutě se rozjel Václav Kloz, z kruhu puk poslal neomylně pod horní tyč – 8:2. Františkolázeňský brankostroj se zastavil na čísle 9.
Ve 43. minutě domácí pěkně zakombinovali a Janskému stačilo nastavil hůl, aby puk usměrnil mezi tři tyče. Jako poslední se však z gólu radovali Chebští. Jiří Anděl elegantním blafákem po ruce určil konečnou podobu výsledku na 9:3.

Branky: 15., 25. a 42. Kloz, 24. a 35. Vocelka, 29. a 33. Čech, 40. Oliva, 43. Janský – 22. a 44. Anděl, 36. Vstoupal.
Rozhodčí: Belka, Kotrbáčková Ivana. Vyloučení: 4:0. Bez využití.
Fr. Lázně: Stráský – Oliva, Herza, Hodík – Vocelka, Čech, Janský, Kloz, Revay, Štefan, Čech.

(toka)

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

V malém kraji je nás už zase méně. Kde se pokles zastaví?

DALŠÍ SLAVNÁ „BALKONOVKA“ vznikla pro 50. ročník Tourfilmu. Tomáš Třeštík vyfotil cestovatele Miroslava Stingla.

Tip pro vás: Tourfilm slaví půl století

FOTOGALERIE/AUDIO: Energie smetla i Rytíře a je v tabulce první

Karlovy Vary - Energie se v šestém kole WSM ligy potkala s tabulkovým sousedem, do KV Areny dorazilo po třech letech k soutěžnímu utkání Kladno.

OTÁZKA PRO: Blanku Andrášikovou, z Muzea Cheb

I letos připravujete Knihobraní v chebském muzeu. Přiblížíte, kdy se na něj mohou lidé těšit?

Naši prvňáci z 1. ZŠ Cheb

Chebsko - Ve středu 27. září najdete v Chebském deníku prvňáky z 1. ZŠ Cheb.

Upadl jsem na zem a útočník mě stále bil, líčí útok napadený záchranář

Karlovarský kraj – Z brutálního útoku jednadvacetiletého agresora se od víkendu zotavuje řidič Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Při opakovaném napadání utrpěl vážná poranění v obličeji a zatím netuší, kdy se bude moci vrátit zpět pomáhat svým kolegům zachraňovat životy.