Skvělý Stráský vychytal první výhru sezóny!

2.10.2008

Ilustrační foto.Foto: Petr Kraus

Ve druhém kole tým, který před dvěma lety získal mistrovský titul v krajské soutěži, nastoupil proti celku HC Maan a oslaben o nepřítomného Václava Kloze. Poprvé se v dresu Františkových Lázní objevila největší letní posila. Jiří Anděl přišel právě ze středu kádru soupeře druhého kola.

HC Fr. Lázně 3
HC MAAN Cheb 2
1:1, 0:0, 2:1

A dal o sobě při premiéře pořádně vědět, ale k jeho skvělému představení se dostaneme později. První zápas v červeném dresu s logem Ingo Casina na hrudi odehrál i mladý Daniel Jaksch, jenž se postavil do útoku právě vedle novice Anděla s dalšího mladíka v týmu, Františka Čecha. Tomu svým příchodem „vyfoukl“ pozici nejmladšího playera.

Zápas mezi Fr. Lázněmi a Maanem nepatřil k ozdobám krajské soutěže, zvláště první třetina byla oku diváka více než nelahodící. Nejvíce práce v ní měl, ostatně i po celý zápas, domácí gólman Josef Stráský. Ten musel řešit několik ožehavých situací, ve 3. minutě neuvěřitelně s pomocí obránce Olivy vyřešil beznadějně vyhlížející situaci. Do prázdné branky střílející hráč soupeře snad ještě neví, jakže to ti dva zmiňovaní zachránci chytili.
První branka přišla v závěru třetiny a na starosti jí měl Jiří Anděl. Vybruslil zpoza branky a pod horní tyč zaznamenal premiérovou trefu za Frant. Lázně. Vedení však do konce třetiny domácím nevydrželo, Jan Móro 14 sekund před první sirénou překvapil Stráského a srovnal krok.

Druhé dějství bylo o mnoho hokejovější, postrádalo však to nejdůležitější – góly. A bylo to především zásluhou gólmana Stráského, který v utkání předváděl skvělé zákroky a nakonec si v celém zápase připsal na krajskou soutěž obdivuhodných 43 přesných zásahů.
Další branky padly až v poslední třetině dramatického souboje. Vedení na stranu Fr. Lázní strhnul podruhé skórující Jiří Anděl, na jehož tečovanou střelu od modré nemohl chebský gólman dosáhnout – 2:1.

Vše vzhlíželo ke klidnému závěru utkání, jenže přišla chyba domácí obrany a ujíždějící Jan Móro vyrovnal svůj mini-souboj s Andělem na 2:2. To už hosté pomalu slavili první bodový zisk, když před brankovištěm zapomněli zcela osamoceného Vocelku a ten nadvakrát rozhodl o úvodní výhře Fr. Lázní v nové sezóně!
Branky: 13. a 42. Anděl, 57. Vocelka – 19. a 48. Móro
Rozhodčí: Holý, Kotrbáčková Ivana.
Vyloučení: 2:2, navíc hráč HC Maan 10 min.
Bez využití.
HC Františkovy Lázně: Stráský – Oliva C, Herza, Kapr, Hodík, Kubiš – Vocelka, Řánek, L. Čech – Jaksch, Anděl, F. Čech.