Podle tabulky krajského přeboru to měl být jasný zápas. Hokejisté Ostrova před tímto kolem okupovali druhou příčku a pomalu začali přemýšlet nad ziskem titulu přeborníka. Cheb 2001 byl v tabulce předposlední.
Dalo by se říci: „Jasný favorit, jasné utkání.“ Ale zmýlená neplatí.

HC Mattoni Ostrov 4
HC Cheb 2001 8

Branky: Holub 2, Mudra, Pazdera – Mičuda 2, Kohout 2, Kukla 2, J. Florián, Strýček. Třetiny: 1:1, 2:4, 1:3.

Hokejisté z Ostrova začali utkání výborně. Dostali se do vedení zásluhou Miloše Holuba, ale to bylo z jejich strany vše. Hostům se podařilo vyrovnat pár vteřin před koncem první části. Josef Florián přihrával z levé strany útočného pásma a Mičuda dokázal ze vzduchu sklepnout puk za bezmocného Knížka. „Po první třetině byl stav vyrovnaný. Dokázali jsme sice soupeře přehrát, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku,“ přiznal po prvním dějství kouč Karel Procházka.

Druhá třetina domácím vůbec nevyšla. Ujali se sice vedení 3:1, ale poté už byli na ledě jen hráči Chebu 2001. Dvakrát se trefil Kohout a po jedné brance přidali Kukla a Josef Florián. „Postavili jsme pětky tak, že ta třetí neměla inkasovat. První dvě měly zařídit vítězství. Bohužel bylo tomu naopak. V prvních dvou pětkách nikdo nezazářil a třetí formace dokázala zařídit skoro všechny naše vstřelené branky. Pochvalu si určitě zaslouží Miloš Holub,“ pokračoval trenér Procházka.

Tmavou chvilkou byl v druhé třetině hrubý faul domácího hráče proti výborně bojujícímu navrátilci Slunéčkovi. Naražení na hrazení jako vyšité způsobilo Honzíkovi tržnou ránu v obličeji a slabý otřes mozku (Slunce je ale kus chlapa, a tak si po ošetření zdravotnice Áji a Kačenky a šití v chebské nemocnici zase pochutnával v Lampě na svém oblíbeném žejdlíku).

Třetí část také byla ve znamení hostů z Chebu. Postupně se do listiny střelců zapsali kapitán a matador Chebáků Vlastimil Strýček a Mičuda s Kuklou. „Měli jsme před utkáním s klukama sezení a vyříkali jsme si všechny problémy, které nás trápily,“ přiznal lodivod Chebu Přemysl Hála a pokračoval: „Po tomto utkání musím říci, že to k něčemu bylo. Všichni hráči podali výborný výkon. Dobře bruslili a napadali soupeře na jeho polovině. Samozřejmě, že musím smeknout před Davidem Spierlem, který dokázal, že je opravdu výborný brankář.“

Odehraná utkání HC Cheb 2001:
V posledním letošním střetnutí se hokejisté HC Mattoni OKZ Ostrov představí na ledě lídra soutěže. Utkání začne v 17 hodin, a to v neděli 21. prosince.
Chebští se s příznivci rozloučí v sobotu 20. prosince, kdy od 18.20 hodin přivítají Litoměřice.