Společný tým sehrál dva vítězné zápasy během tří dnů

Mariánské Lázně - Společný tým sehrál dva vítězné zápasy během tří dnů

Plný počet bodů hned dvakrát za sebou uhráli trstěničtí Farmáři, hrající v této sezóně ve společném týmu s HC Mariánské Lázně, v Plzeňském krajském přeboru druhé třídy.

HC Mariánské Lázně/Farmáři Trstěnice –
Tatran Přimda 8:3
( třetiny 3:2, 1:0, 4:1)

Pěkný úvod zápasu obstaral Sport-servis Mariánské Lázně s místním hokejovým oddílem, když v úvodu zápasu se na ledě objevili čerti s Mikulášem a s anděly, kteří předali každému hráči a trenérovi balíčky. Toto pěkné gesto bylo oceněno potleskem Na straně druhé si hráči připomněli, že 5. ledna1981 se zřítila střecha zimního stadionu v Mariánských Lázních, a to jen chvilku poté, co Farmáři skočili hokejové utkání, ve kterém porazili Jiskru Aš 4:2.
Domácí tým čekal těžký, zkušený soupeř „lídr soutěže“ Tatran Přimda, který byl doposud bez jediné porážky. Oba týmy od začátku zápasu předváděly pohledný, rychlý a pěkný hokej o který se zasloužila i trojice rozhodčích.

Už ve druhé minutě Lovas přihrál před branku Bujtarovi a ten střelou do ´víka´ otevřel skóre zápasu – 1:0. V 6. min. Barták dal puk do jízdy opět mladému Bujtarovi, který zkušeně bekhendem zvýšil na 2:0. V 11. min. soupeř využil přesému a stav se změnil na 2:1. Ve 13. min. opět hosté hráli přesilovku, kterou zužitkovali – Malý dal zpět na modrou Fišrovi a ten prostřelil vše – 2:2. V 15. min. Mrkvan uvolnil Fajkuse, který prošel přes tři hráče a první třetina skončila za stavu 3:2.

Ve 31. min. Sýkorova přihrávka z obranného pásma směřovala na Konfršta, který ujel obraně a střelou do šibenice zvýšil na 4:2.
V závěrečné třetině ve 41. min. našel Konfršt přihrávkou na modrou Okruckého a jeho tvrdá střela končila v brance hostí – 5:2. Ve 42. min. školáckou chybu a jediné zaváhání obránce Budky s brankářem Andělem ztrestal Laurenčík střelou do prázdné branky – 5:3. Ve 43. min. přihrál Mrkvan do jízdy Fajkusovi a ten nádhernou střelou zvýšil na 6:3. Ve 48. mikn. dal Česal puk do jízdy rychlému Mrkvancovi a jeho střela k tyči znamenala zvýšení na 7:3. V 55. min. Trstěničtí využili přesilovou hru – Budka uvolnil Fajkuse a ten s přehledem dal svůj hattrick a upravil konečný stav zápasu na 8:3 pro Trstěnice.

HC Farmáři Trstěnice: Andrle, Pokorný, Okrucký, Lovas, Černý, Česal, Sýkora, Mrkvan, Bujtár, Budka, Fajkus, Konfršt, trenéři: Šnajdr - Zeman.
Trenér domácích Šnajdr: „Zápas jsme začali hned od začátku v rychlém tempu a také se to projevilo na hře. Hráli jsme na dvě pětky a obě hrály kombinační hokej, což se projevilo i na konečném skóre. Výborný výkon podal opět mladý brankář Andrle, obrana hrála pozorně a velmi dobře podporovala útočné řady s rychlým přechodem z obrany do útočné třetiny. Tentokrát jsem spokojen s hrou celého kolektivu.“

HC Rabid Tachov –
Farmáři Trstěnice/HC Mar.Lázně 1:9
(třetiny 0:2, 0:2, 1:5)

Během tří dnů sehráli Farmáři dva velmi těžké zápasy. Po vítězství nad lídrem soutěže Taranem Přimdou 8:3 vyhráli dva dny poté i nad loňským finalistou Rabidem Tachov.

K zápasu přijeli Farmáři se dvěmi pětkami, přesto na ledě předvedli útočný, nátlakový hokej s obrovským nasazením, bruslením po celý zápas. V brance je podržel výborným výkonem mladý Andrle, který doslova vychytal střelce Rabidu.

1. třetina:Už v 1. minutě ujel mladý, nadějný Bujtár, který našel přesnou přihrávkou Piskače, jenž poprvé rozsvítil výsledkovou – tabuli 0:1. V 10. min. Farmáři využili první přesilovku, po střele Okruckého dorazil Mrkvan na 0:2.

2. třetina: Ve 24.minutě Bolek přihrál Lovasovi a ten na dvakrát překonal Otavu – 0:3. Ve 27. min. při oslabení ujel Mrkvan, nahrál volnému Okruckému a ten zvýšil na 0:4.

3. třetina:Farmáři doslova převálcovali svého tachovského soupeře. Ve 41. min. využili Farmáři druhou přesilovku – Čiček nahrál volnému Bujtárovi a stav se změnil na 0:5. Ve 44. min. i třetí přesilovou hru hosté využili, když Černý uvolnil Okruckého a ten upravil na 0:6.. Ve 46. min. se dočkali i domácí – po vyražení puku Andrlem dorazili Nešverou na 1:6. Ve 48. min. Okruckého tvrdou střelu od modré tečoval Mrkvan na 1:7. V 50. a 52. min. dvakrát za sebou ujeli Mrkvan s Lovasoem, který postupně zvyšoval na 1:8 a 1:9 při přesilovce a dovršil tak svůj hattrick. Zápas tak skončil nečekaně vysokou porážkou Rabidu.

K nejlepším hráčům u mužstva Farmářů v tomto utkání
Farmáři Trstěnice/
HC Mar. Lázně: Andrle, Bolek, Čiček, Mahovský, Piskač, Bujtár, Mrkvan, Sýkora, Černý, Lovas, Okrucký, trenéři: Šnajdr - Zeman.
Trenér Trstěnic Jaroslav Zeman: „Kluci splnili veškeré naše pokyny a předvedli vynikající výkon. Znova jsme přesvědčili po dvou těžkých odehraných zápasech soupeře i veřejnost, že s námi musí počítat i v dalších závěrečných kolech. Klukům za jejich přístup a výkon děkujeme“.

13.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.