Úchvatné galapředstavení tachovského Kamila Báči!

CHEB - Františkolázeňský brankář Josef Stráský dokázal chytit dalších jedenapadesát střel

14.10.2008

Ilustrační foto - hokejFoto: Miloš Šálek

Do Chebu k duelu KP 2 s Františkovými Lázněmi přijeli hokejisté Tachova na tři útoky a svého soupeře postupně rozebrali do posledního šroubku. Gólmana Stráského zasypali více než šesti desítkami střel.

HC Fr. Lázně 1
HC Tachov 11
1:3, 0:4, 0:4

Na další debakl Fr. Lázní to hned na začátku nevypadalo. Po 53 vteřinách hry se přesně k tyči trefil Hodík a otevřel bohatý gólový účet večera. Nutno přiznat, že domácí k tomu další trefou nepřispěli. Vyrovnání přišlo brzy, za necelé dvě minuty pálil přesně z kruhu Martinec. O dalších 87 sekund později už Tachovští vedli, zasloužil se o to přesnou trefou Vrána. V první třetině hráči z města léčivých pramenů ještě stačili skvěle připravenému a ve vysokém tempu hrajícímu Tachovu. Ve 13. minutě započal své úchvatné střelecké představení Kamil Báča.

Druhá třetina byla co se střel týče tím nejvyrovnanějším, co celý duel nabídl. Většinu šancí Lázeňských měl Jiří Anděl. V několika i tutových příležitostech skórovat nedokázal, zatímco hosté chyby soupeře trestali se smrtící přesností. Báča v čase 25:16 zvýšil, a za 21 sekund už to bylo po brance Martince 1:5. Hosté využili i přesilovku, Báča dovršil hattrick šťastnou, leč platnou trefou do Stráského sítě. Byl to znovu Kamil Báča, kdo ve 31. minutě zacílil znovu přesně a určil skóre po dvou třetinách na 7:1 pro Tachov.

Ve třetím dějství už domácí zcela odpadli, Josef Stráský v brance se snažil seč mohl, dalším čtyřem brankám zabránit nedokázal. Tachov hrál s velkou chutí, zápas Františkovým Lázním pořádně znechutil. Největší zásluhu na tom měl střelec s velkým „S“. Kamil Báča podruhé udeřil v početní výhodě, když parádní ranou příklepem vymetl horní růžek soupeřovy svatyně. Ve 48. minutě se prosadil Skácel, posléze Lešňanský a desítka v kolonce vstřelených branek Tachova svítila na tabuli. Poslední slovo měl kdo jiný než útočník Báča. V čase 52,27 uzavřel skóre a zaznamenal tak dvojitý hattrick!
Tachov vyhrál zcela zaslouženě. Byl po celý zápas lepší, aktivnější a odměnou mu jsou dva body za drtivou výhru 11:1. Jediným mužem z kádru Fr. Lázní, který mu dokázal čelit, byl brankář Josef Stráský. Ten lapil dalších 51 střel.

Branky: 1. Hodík – 3. a 26. Martinec, 4. Vrána, 13., 26., 28., 32., 45. a 53. Báča, 48. Skácel, 53. Lešňanský.
Rozhodčí: Holý, Kotrbáček. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:2. Střely: 19 : 62
Fr. Lázně: Stráský – Herza, Kapr, Oliva „C“ – Hodík, L. Čech, Anděl, Jaksch, Řánek, Kašpar.