Františkolázeňští zdolali Medvědy

Františkovy Lázně - Anděl a Šmajda patřili k nejlepším střelcům svých mužstev – oba zaznamenali hattrick

22.11.2008

NA VYTOUŽENÉM vítězství Františkových Lázní se výraznou měrou zasloužil Jiří Anděl, který konto hokejového týmu Medvědi Cheb zatížil třemi trefami.Foto: DENÍK/ Bedřich Klima

Osm zápasů. Přesně tak dlouho čekali hokejisté Františkových Lázní v KP 2 na výhru. Po osmi porážkách, většinou debaklech, se probrali a po dlouhé době svého soupeře porazili. V 11. kole se nad trápícími Františkovými Lázněmi smilovali Medvědi.

HC Frant. Lázně 8
AH Medvědi⋌ 7
( 4:1, 3:2, 1:4)

Vstup od utkání měli domácí skutečně impozantní. Hned po 55 vteřinách se prosadil Lubomír Čech a odstartoval gólové dostihy. Ve 4. minutě náskok umocnil syn prvního střelce, František Čech, doklepl vyraženou střelu. To by to ale vypadalo příliš růžově, a tak se do útočného pásma vkradl Janský a střelou k tyči snížil. Divoký začátek klání podpořil svou druhou trefou František Čech. Pěknou individuální akcí se probil až před Truhláře a bekhendem zavěsil. Hosté nezachytili nástup Frant. Lázní a mohlo je to nakonec mrzet. Do konce první třetiny se ještě střelou pod břevno prosadil Jiří Anděl, jemuž večer gólově patřil.

Útočník, který do lázní přišel v létě, během tří minut zkompletoval čistý hattrick. Jeho střelecké řádění nikdo nepřerušil. Podruhé skóroval po parádní výměně puku s Bonnem do prázdné branky. Už na 6:1 zvyšoval dělovou ranou od modré čáry. Medvědi se postupně dostávali do tempa a díky Šmajdovi ze zápasu dokázali udělat pořádně drama, přestože to tak zdaleka nevypadalo. Na jeho dvě trefy odpověděli Lázeňští hned dvakrát. Lubomír Čech nejprve přihrál na gól Vocelkovi, následně si pozice vyměnili a bylo to 8:3.

Zdánlivě rozhodnutý duel, ne však v případě Františkových Lázní. Schejbal ve 47. minutě zavelel k útočnému snažení, jeho spoluhráči mu naslouchali. Bavor v přesilovce z kruhu upravil na 8:5. Posléze se trefil Kala a v 53. minutě nechytatelně zavěsil Šmajda. Domácí se začali bát o výsledek a poslední dvě minuty jim na ledě bylo pořádně horko. V utkání spolehlivě chytající Homolka další gól nepustil, Františkovy Lázně udržely těsné vedení 8:7.
Branky: 1. a 43. L. Čech, 4. a 4. Fr. Čech, 9., 22. a 25. Anděl, 34. Vocelka – 4. Janský, 28., 32. a 54. Šmajda, 50. Bavor, 52. Kala, 48. Schejbal.
Rozhodčí: Holý, Kotrbáčková Soňa. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1.

Fr. Lázně: Homolka – Oliva, Kapr, Herza, Hodík – Vocelka, Kubiš, L. Čech - Bonn, Anděl, F. Čech - Řánek.