V sousedském derby zvítězili Farmáři

Mariánské Lázně - Farmáři z Trstěnic v letošní soutěži i napotřetí zvítězili nad mladým, bojovným týmem HC Mar. Lázně. Zkušenost, dravost a chytrost Farmářů, místy s patřičným štěstím to vše rozhodlo o vítězství Trstěnic.

17.1.2013

ilustrační foto.Foto: Petr Čepek

V krajské lize mužů Karlovarského kraje se v sousedském derby střetly celky, které bojují o 2. místo v soutěži. Na zimním stadionu v Mar. Lázních tak duněly mantinely od první minuty zápasu, v němž se odehrál oboustranně rychlý a kvalitní hokej. Farmáři z Trstěnic v letošní soutěži i napotřetí zvítězili nad mladým, bojovným týmem HC Mar. Lázně. Zkušenost, dravost a chytrost Farmářů, místy s patřičným štěstím to vše rozhodlo o vítězství Trstěnic. Za zajímavost stojí, že oba celky společně trénují, a tak vyhecování hráčů a rivalita se ukázaly i na ledě, ale hrálo se velmi čistě, bez zákeřností, což ocenili i rozhodčí.

Jako již tradičně Sádlo a Macháček patřili i tentokrát k tahounům trstěnického mužstva a svými výkony patřili k nejlepším, spolu ještě s Pechem, Loskotem a Pavlů.

HC Farmáři Trstěnice8

HC Mar. Lázně.cz 6

(3:2, 3:2, 2:2)

1. třetina: Úvodních 10 minut patřilo hráčům z Mar. Lázní, kteří zaskočili trstěnické hráče, kteří se dopustili dvou chyb a nezachytili úvod zápasu. V 1. min. obránce Pech udělal při rozehrávce chybu, puk zachytil Fidler a poslal hosty do vedení 0:1. V 5. vyhrál buly Piskač, přihrávka našla Říhu, který zaskočil v brance Rédu, když s jeho přičiněním zvýšil na 0:2. V 10. se již naplno rozjel trstěnický válec, hráči zvýšili nasazení, důraz a brankář Réda se rozchytal k výborným výkonům. 11. rychlý Loskot, zpětná přihrávka na modrou Sýkorovi a ten bez přípravy propálil vše až do brány soupeře, 1:2. Neuběhla ani minuta zápasu, následné buly vyhrál Loskot, nahrál před branku kapitánovi Farmářů Bartákovi a ten srovnal stav zápasu na 2:2. 13. Farmáři hráli 2 min. v oslabení 5:3, kde se vyznamenala obrana a brankář Réda, který v brance doslova čaroval! 14. min.- při oslabení a tlaku se dostal puk k Bartákovi, ten ho dal do jízdy Loskotovi, a Farmáři tak šli rázem do vedení 3:2, otočili zápas a 1. třetinu vyhráli.

2. třetina: V brance Farmářů je držel Réda, trstěnická obrana se místy propadla a nestačila rychlostí mladším útočníkům z Mar. Lázní. 28.- Sádlo dal na Macháčka, který si objel a vyškolil mariánskolázeňské zadáky 4:2. Ve 29. chybu obránce Čička potrestal Kovka, který snížil na 4:3. 31. nádherná akce, jak vystřižená z učebnice Barták s Loskotem si několikrát vyměnili puk a Loskot zvýšil do prázdné branky na 5:3. 36. Piskačova přihrávka na Kysilku, který ujel z vlastní obrany a snížil na 5:4. 39. rychlá dvojice od Farmářů Sádlo přihrál Macháčkovi a ten střelou po ledě k tyči zvýšil na 6:4.

3. třetina: Mariánskolázeňští vycítili šanci a vsadili vše na útočení, ale Farmáři si již závěr zápasu pohlídali a vítězství si nenechali vzít. 42. opět nejlepší hráč hostů Kysilka projel podél mantinelu, nahrál puk před branku volnému Fidlerovi a ten snížil na 6:5. 46. Farmáři využili přesilovou hru, Pavlů dal na Pecha a ten pod víko zvýšil na 7:5. 54. také hosté využili přesilovku 5:3, Bolek nahrál Kovkovi a ten snížil na 7:6. V 55. při oslabení puk zachytil Macháček, vysunul vpředu Sádla, který všem ujel a vstřelil uklidňující branku na 8:6 pro Farmáře z Trstěnic.

Branky za Farmáře Trstěnice: 2x Loskot a Macháček, 1x Sýkora, Barták, Pech a Sádlo, asistenci si připsali: 2x Loskot, Barták a Sádlo, 1x Pavlů a Macháček.

Branky za HC Mar. Lázně.cz 2x Fidler a Kovka, 1x Kysilka a Říha, asistenci si připsali: 2x Piskač, Kysilka a Bolek.

Utkání řídili rozhodčí: HR Holý, čároví: Čelikovský Kobielský, časomíra: Černý, zapisovatel: Vajskebrová. Tresty 6:6, využití 1:1, oslabení 1:1, přihlíželo na 50 diváků.

HC Farmáři Trstěnice Réda, Barták, Čiček, Macháček, Musil, Pech, Sádlo, Sýkora, Loskot, Pavlů, Vopava, trenéři: Šnajdr V. Zeman

HC Mar.Lázně.cz Zhříval, Piskač, Hampejs, Vašíček, Bolek, Kysilka, Kovka, Šimůnek, Hřebík, Fidler, Říha, Budka, trenéři: Špírek Česal.

„V začátku utkání jsme udělali několik chyb a soupeř nás ztrestal dvěma góly. Pak jsme se zlepšili v obraně a od druhé třetiny jsme hráli svoji hru, což jsme vyjádřili i střelecky. Ve třetí třetině jsme opět propadli a soupeř opět trestal. Nakonec jsme závěr utkání zvládli a vítězství jsme si již pohlídali," uvedl trstěnický trenér Šnajdr.