VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chceme zaplnit bílé místo v kultuře na Chebsku

Cheb - Rozhovor s organizátory koncertu Bonfire

24.5.2009
SDÍLEJ:

Vladimír Bolgáč a Václava HejnováFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Po koncertech legendárních kapel Smokie a Nazareth se i v letošním roce dočkají chebští milovníci hudby velkého rockového koncertu. Tentokrát se chebskému publiku představí hned tři skupiny. Z Německa dorazí do Chebu kapela Bonfire, ze Švýcarska Sterling a k nim se na pódium postaví 0609. Organizace akce se ujala dvojice Vladimír Bolgáč (VB) a Václava Hejnová (VH). Požádali jsme je o odpověď na několik otázek ohledně připravovaného koncertu.

Jak jste vlastně přišli na myšlenku připravit v Chebu takový koncert?
VB: Po loňském vystoupení Nazarethu mne kontaktovala Václava Hejnová s tím, že by se mohlo připravit něco živějšího. Vzal jsem to jako výzvu a společně jsme se pustili do přípravy.

Organizovali jste už něco podobného? Vždyť zajistit takový koncert není nic jednoduchého.
VB: Jisté zkušenosti jsme měli oba. Já hlavně se zajišťováním pořadatelských a bezpečnostních služeb na podobných akcích.
VH: Několik let jsem připravovala podobné akce pro motorkářský klub Tygřice. To byly víkendové akce s devíti kapelami, takže jsem měla představu, do čeho se pouštíme.

Do Chebu chcete přivézt tři kapely. 0609 lidé znají. Můžete trochu představit zbylé dvě?
VB: Německá skupina Bonfire má historii, která začala v roce 1982. Hrají křišťálově jasný rock. Jejich album Ohňostroj se drželo na předních příčkách německé hitparády 30 týdnů. Jejich benefiční projekt Rock pro Asii vynesl více jak 100 tisíc euro obětem tsunami. Na jejich poslední koncert v Bulharsku před několika týdny přišlo na 50 tisíc lidí.
VH:Kapela Sterling ze Švýcarska ve své historii účinkovala vedle skupin Smokie, Krokus, White Snake nebo Godiva. S Bonfire vystupovala několikrát jako předkapela. I proto spolu vystoupí v Chebu. Hrají melodický silový rock. Jinak jsme chtěli přivézt do Chebu něco nového a hlavně kvalitního.

Počítáte také s návštěvníky s Německa?
VB: Nejen z Německa. Víme také o zájemcích z Polska nebo Holandska. Hlásí se nám také řada zájemců z celé republiky. Například ze Zlína či Pardubic.

Máte vynikající přehled. Jak je to možné?
VB: Moderní technika. Na našich internetových stránkách bsb–kos.wz.cz si lze vstupenky objednat. Odtud proto máme informace o zájemcích z celé republiky.

Na vašich stránkách jsem ale také narazil na kolonku připravované akce. Znamená to, že chystáte i něco dalšího?
VB: Samozřejmě. Další akce by se měla uskutečnit v září. Ale zatím je to tajemství. (smích). Pokud to jen trochu půjde, chtěli bychom ročně připravit zhruba tři větší akce jako bude koncert Bonfire, které bychom doplnili několika menšími. A nebyl by to jen rock.

Pouštíte se ale do poměrně odvážné akce…
VH: Chceme vyplnit bílé místo v kultuře našeho regionu. Akce podobně velkého charakteru tady chybí. Myslíme si, že právě rock by mohl řadu lidí přilákat. Navíc jsme místní patrioti a tak chceme udělat něco pro místní.

Koncert Bonfire se bude konat na Zimním stadiónu. Neuvažovali jste třeba o areálu Krajinky?
VH: Trochu ano, ale v tom případě bychom byli hodně vázaní počasím. Zimák je proto lepší.
VB: Navíc se nám podařilo po oslovení všech oprávněných osob a institucí navýšit kapacitu zimního stadiónu na 2 300 lidí. Což je úspěch nejen pro nás, ale pro kteréhokoliv dalšího zájemce o pořádání nějakých akcí.

Hudební vystoupení se bude konat v sobotu 13. června. Co děláte jako organizátoři teď?
VB: Teď už jen dolaďujeme detaily a podrobnosti. To nejdůležitější je už zařízené.

Co bylo při přípravě koncertu nejsložitější?
VB: Dát dohromady všechny termíny. Kdy bude volný Zimní stadión. Aby měly kapely prázdný termín nebo byla dostupná kvalitní zvuková aparatura.
VH: Hodně složitá byla třeba jednání se sponzory kvůli finanční krizi. Těm, kteří nám pomohli, bychom chtěli moc poděkovat.
VB: Uznání patří také řadě našich kamarádů, kteří nám pomáhali i na úkor svého volného času.
VH: Děkujeme také těm, kteří si už vstupenky koupili. Každý, kdo na koncert přijde, nás tak vlastně podpoří v úmyslu připravovat podobné akce i v budoucnosti.

Autor: Petr Przeczek

24.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení