VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival přináší hudbu kostelů i synagog

Chebsko - Festival přináší mimořádné kulturní zážitky

21.6.2008
SDÍLEJ:

Znak Festivalu Uprostřed EvropyFoto: Foto: archív Festivalu uprostřed Evropy

Festival uprostřed Evropy se tradičně věnuje staré i moderní evropské duchovní hudbě. V bohatě zdobeném barokním chrámu na Chlumu Svaté Maří u Sokolova zazní v sobotu 21. června. radostná i smuteční duchovní hudba česko-německého klasicistního skladatele Stamitze, expresívního modernisty Hindemitha, barokních mistrů Händela, Bacha a především Biblické písně Antonína Dvořáka. To vše v podání slavného orchestru Virtuosi di Praga pod vedením Oldřicha Vlčka, houslistky Evy Brummelové a pěvce Thomase Thomaschke, profesora hudební konzervatoře v Lübecku. Biblické písně zazní v němčině. Začátek koncertu je v 15 hodin, vstupné je 120 korun.

V kostele svatého Jan Křtitele ve Skalné u Chebu vystoupí 26. června drážďanský soubor Trecantus se středověkou a renesanční spirituální hudbou Wolkensteinovou, Ockeghemovou a Morleyovou pro soprán a portativ, malými varhany připomínajícími flétny.

Velkolepá bazilika Cisterciáckého klátera v Oseku u Teplic přivítá 6. července světoznámý britský vokální soubor King´s Singers s díly o víře a naději od starého mistra Pierluigiho da Palestrina i modernistů Goreckého, Regera a Duruflé.

Hebrejskou liturgickou hudbu Lampelovu, Almanovu, Lewandovského nebo Blochovu představí 13. července v Děčínské synagoze jedinečný Synagogalchor z Lipska se sólisty a varhany.

Pod vznešenou žebrovou klenbou pozdně gotického kostela svatého Mikuláše v Lounech provedou 17. července mladí pěvci Anett Fritschová, Martin Hässler a na varhany Hye-Won Gwag vrcholná spirituální díla Händelova, Haydnova, Bachova a jeho romantického obdivovatele Mendelssohna Bartholdyho.

Novodobá meditativní hudba mistrů 19. a 20. století Hubera, Mulsanta, Spohra, Belliniho, Marinova či Tedeschiho je na programu podvečera 26. července s harfou Ruth Alice Marinové a violoncellem Stephana Breitha v kapli zámku Bečov.

Karlovarský chrám Maří Magdalény rozezní 1. srpna. skladbami Bacha, Torelliho, Purcella, Händela, Loeilleta a Martiniho věhlasný lucemburský trumpetista Ernie Hammes s varhaníkem Mauricem Clementem.

Zvláštní místo má na každém festivalu requiem jako vzpomínka na oběti a utrpení válek a nesvobody. Tentokrát zazní zádušní mše od česko-německého skladatele Heinricha Ignaze Franze Bibera 3. srpna v barokním kostele Povýšení svatého Kříže na náměstí v Kadani v podání pražského orchestru Capella Regia, pěveckého sboru Sächsisches Vokalensemble a sólistů. Festivalové koncerty v Oseku, Děčíně a Kadani bude pro své vysílání natáčet Český rozhlas.

Podrobnosti a rezrervace vstupenek na www.festival-mitte-europa.com.

(fue-tk)

Místo události:
21.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení