VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna čeká na náměty. Co lidem chybí?

Cheb - „Co víme, že určitě potřebujeme? Aby byla naše knihovna bezbariérová, abychom mohli také v půjčovně pro dospělé nabízet co nejvíce knih ve volném výběru, abychom tu měli víceúčelový sál, nápaditě řešené oddělení pro děti, snadno dostupnou čítárnu novin a časopisů, přívětivou studovnu, možnost občerstvit se a tak podobně," řekla ředitelka knihovny Martina Kuželová. 

25.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Klidové zóny, více šatních skříněk, možnost pohybu na vozíku. To je jen krátký výčet toho, jaké novinky by lidé přivítali v chebské městské knihovně. Ale i vedení a pracovníci knihovny vědí, že zajímavých námětů mají lidé hodně, a proto by je chtěli znát.

„Koncept nové knihovny v Chebu, který nedávno zabodoval v soutěži Stavby Karlovarského kraje v sekci projektů, se právě zpracovává do konkrétnější podoby," uvedla ředitelka Městské knihovny v Chebu Martina Kuželová. V té souvislosti nyní proto oslovují také veřejnost: Co lidé postrádají? Co by v nové knihovně rádi viděli? Odpovědi na tyto otázky knihovníky zajímají.

„Novou knihovnou myslíme stávající hlavní budovu dosud zatíženou sklady ve třech patrech, která se má vhodně skloubit s novou přístavbou. Po sloučení všech našich oddělení na jednu adresu bychom pak mohli objekt takzvané malé knihovny opustit," popisovala ředitelka.

„Co víme, že určitě potřebujeme? Aby byla naše knihovna bezbariérová, abychom mohli také v půjčovně pro dospělé nabízet co nejvíce knih ve volném výběru, abychom tu měli víceúčelový sál, nápaditě řešené oddělení pro děti, snadno dostupnou čítárnu novin a časopisů, přívětivou studovnu, možnost občerstvit se a tak podobně. V neposlední řadě by knihovna měla lákat k návštěvě i mnohé nečtenáře vybrat si některou z akcí v sále, posedět u počítačů, na zahradě, nahlédnout do půjčoven," řekla pro příklad.

Čtenáři by podle Martiny Kuželové v knihovně uvítali také klidové zóny, více šatních skříněk, možnost pohybu na vozíku, s chodítky či kočárky, přebalovací pult, zázemí pro klubovou činnost. Jak podotkla, rádi poznají i různé vychytávky, které čtenáře jinde zaujaly.

Autor: Václava Simeonová

25.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Ilustrační foto.

Policisté zachránili život mladé dívce

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení