VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křesadla ocenila obětavost dobrovolníků

Sokolov - Za každého z kandidátů mluvila spousta činů

20.4.2013
SDÍLEJ:

Pětice držitelů křesadelFoto: Roman Cichocki

Křesadlo, cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci, putovala v pátek večer do rukou dobrovolníků z Karlovarského kraje. Ocenění si vysloužili především za to, že nezištně pomáhají druhým a neváhají podat pomocnou ruku těm, co to nejvíce potřebují. Z celkem 18 nominací bylo nakonec vybráno pět dobrovolníků. Pro porotu to nebyl vůbec snadný úkol. Za každého z kandidátů totiž mluvila spousta chvályhodných činů a silné životní příběhy. Slavnostní ceremoniál předávání Křesadel se konal v prostoru Klášterního kostela sv. Antonína Paduánského v Sokolově. Tady poprvé veřejně zazněla jména nových držitelů této prestižní ceny.

Jako první přijala gratulaci Blanka Furáková z Občanského sdružení Střípky a byla velmi překvapená. „Já jsem z toho špatná, protože jsem s tím nepočítala. Myslím, že ostatní toho udělali mnohem více," řekla viditelně dojatá držitelka prvního křesadla. Paní Furáková již deset let intenzivně pomáhá opuštěným pacientům na oddělení dlouhodobě nemocných v sokolovské nemocnici i v LDN našeho regionu.

Další z oceněných dobrovolníků byla Radka Hodačová z Mateřského centra Karlovy Vary. Mimo jiné je zakladatelkou dobrovolnické skupiny Jakomáček. Podstatou této skupiny je vést děti k dobré vůli, pomoci a nezištnosti.

Pro své křesadlo si přišel i Miroslav Irovský. Odpracoval stovky hodin nejen při opravách kostela sv. Anny v Sedleci, ale také jako pořadatel benefičních koncertů. Letos v červnu bude pořádat již stý koncert za záchranu tohoto kostela.

Hana Šnajdrová pracuje již od roku 1999 v mnoha oblastech neziskového sektoru. Angažuje se v organizacích, které se věnují hlavně dětem. Spolu s manželem pomáhají s výchovou Terezky, jejíž rodina se ocitla v nelehké životní situaci. Proto asi málokoho překvapilo, že je držitelkou jednoho z křesadel.

Pátým a posledním kdo v pátek převzal známý symbol dobrovolníků, byl Josef Levý. Ten zpracoval a zrealizoval naučnou stezku v nejzápadnějších končinách ČR „Na cestě k Trojstátí." Stezka mapuje historii, faunu a flóru Hranicka a Ašska. „Bezprostřední dojmy? Jsem z toho hin. V sobotu je brigáda, stavíme zábradlí. Zvu všechny dobrovolníky," zareagoval ihned po převzetí křesadla Levý.

„Jsem rád, že se tato tradice dostala k nám do Sokolova. Hluboce smekám před všemi, co se dostali na seznam kandidátů," řekl moderátor večera Jan Picka. Na závěr Žaneta Salátová z pořádajícího Mateřského centra Karlovy Vary ocenila výkon poroty.

„Neměli to jednoduché. Vzali na sebe zodpovědnost. Jsem ráda, že si udělali čas. Předali jsme již 36 křesadel z celkových 199 nominací," dodala Salátová.

Autor: Roman Cichocki

20.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení