VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rybáři vybudují nový rybník

Poslední velkou vodní stavbu Českého rybářského svazu, místní organizace Domažlice, rybník Tři vrby realizovali naši předchůdci v 60. letech minulého století (zahájeno v r. 1961, dokončeno v r. 1964) vlastní prací v rámci své brigádnické činnosti za finanční pomoci města (finanční náklad poskytnutý Městem Domažlice 62.000,-Kčs).

6.9.2009
SDÍLEJ:

Rybáři DomažliceFoto: Karel Amerling

V r. 1998 jsme v zájmu získání dalších vodních ploch nebo pozemků vhodných ke stavbě nového rybníka vytipovali tři lokality, na kterých by bylo možné vybudovat nové vodní plochy. První, o které jsme uvažovali, byla lokalita navazující na oblast Zelenova. Bohužel, pro negativní vyjádření orgánů životního prostředí jsme od tohoto záměru upustili. Další vhodnou lokalitou bylo údolí pod střelnicí Jirklovka. Vzhledem k tomu, že by se tento záměr dotýkal cca 23 majitelů pozemků, z nichž se nám řadu z nich nepodařilo vůbec dohledat (nedořešená dědická řízení) jsme i zde od záměru upustili a zaměřili jsme se na další vhodnou lokalitu – Pickrov pod obcí Nevolice.

Prvním krokem v r. 2000 bylo požádání orgánů životního prostředí o vyjádření. Jejich vyjádření bylo podmiňováno provedením průzkumů a zpracování řady znaleckých posudků. Po kladném vyjádření orgánů životního prostředí jsme se mohli začít zabývat výkupem pozemků v této lokalitě. Jednalo se celkem o pozemky ve vlastnictví pěti soukromých vlastníků a o pozemek ve vlastnictví Města Domažlic. Podařilo se nám tyto pozemky v letech 2002 – 2004 získat díky pochopení a vytrvalosti členské základny – na pořízení pozemků jsme si museli vzít půjčku, ale i zejména díky pochopení a vstřícnosti tehdejších zastupitelů našeho města.

Nebyli bychom schopni vzhledem ke značným finančním nákladům výstavbu rybníka zrealizovat z vlastních finančních prostředků, a proto jsme v r. 2004 požádali o poskytnutí dotace na výstavbu od ministerstva životního prostředí. V r. 2006 byla naše žádost kladně vyřízena a schválena s tím, že dotaci v r. 2007 obdržíme a výstavba bude v tomto roce zahájena. Bohužel, pro nedostatek finančních prostředků finance „nedorazily“.
Nevzdali jsme to a o dotaci z Operačního programu životního prostředí Evropské unie – prioritní osa zlepšování stavu přírody a krajiny (ERDF) jsme znovu požádali v r. 2008.

Naše žádost byla ke dni 12. 2. 2009 akceptována a dne 26. 5. 2009 jsme obdrželi Rozhodnutí o poskytnutí podpory na spolufinancování akce „Nevolice – Pickrov – obnova MVN“, s tím, že na tuto akci nám bude poskytnuta podpora z Operačního programu životního prostředí Evropské unie a od Státního fondu životního prostředí ČR. Realizace této akce bude pro naši společenskou, nevýdělečnou organizaci značně finančně náročná i při poskytnutí podpory z EU a od SFŽP ČR. Přesto jsme rádi, že i naše organizace přinese do našeho regionu finanční prostředky z fondů Evropské unie a můžeme i na tomto případu dokladovat, že vstup naší republiky do Evropské unie byl kladným krokem.

Byl to běh na dlouhou trať, ale věříme, že se vyplatil. Po bezmála deseti letech se zdá, že náš záměr – vybudovat nový rybník pro sportovní rybolov – bude i díky Evropské unii naplněn.

Věříme, že se dnešní členové domažlické rybářské organizace nedají zahanbit a věnují této akci stejné nasazení jako jejich předchůdci budování Tří vrb.
Výsledkem naší práce bude další rozvoj možností rozšíření sportovního rybolovu nejen pro členy domažlické organizace, ale pro všechny členy ČRS. Nově vybudovaný rybník bude zařazen do seznamu sportovních revírů ČRS.

Karel Amerling, předseda MO ČRS Domažlice

6.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Ilustrační foto

Pes vběhl motorkáři pod kolo

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení