VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvíce riziková silnice v ČR je u Drmoulu

Karlovarský kraj - Silnice I/21 u obce Drmoul nedaleko Mariánských Lázní se objevila ve výčtu nejrizikovějších úseků komunikací České republiky na prvním místě. Vychází to z přehledu nejrizikovějších míst pro motoristy, který již pošesté vydává jedna z tuzemských pojišťoven.

27.11.2016
SDÍLEJ:

JEDNA Z dopravních nehod, které se staly u Drmoulu.Foto: Foto PČR

Na vině je provizorní provedení budoucího nájezdu na obchvat Drmoulu a Trstěnic a také neposlušnost řidičů. Na druhém místě je v rizikovosti v našem kraji vozovka u obce Okrouhlá a dále výjezd z Karlových Varů na I/6 vedoucí do městské části Olšová Vrata.

„Podmínkou pro zařazení konkrétního místa do statistiky bylo, že na dané komunikaci se za poslední tři roky přihodily minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo úmrtím a současně mezi těmito tragickými místy nebyla vzdálenost větší než 100 metrů," informoval tiskový mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Úsek silnice I/21 u křižovatky na konci ulice Plzeňská vedoucí z Velké Hleďsebe do Drmoulu se stal nejhorším, protože zde došlo za poslední tři roky celkem k pěti vážným nehodám, které si vyžádaly jeden lidský život a způsobily čtyři těžká a sedm lehčích zranění.

„Tato křižovatka je umístěna na konci Velké Hleďsebe a jedná se o její provizorní řešení. To samozřejmě splňuje všechny parametry a jsou na něm umístěny značky se zmenšenou maximální rychlostí, jelikož zde mohou různé rozmary počasí překvapit řidiče. Řada motoristů tu ale přesto nezpomalí," dodal ředitel krajské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Lukáš Hnízdil.

Podle něj rizikovou část vyřeší dodělání 4,5 kilometru dlouhého obchvatu za asi 560 milionů korun.

Na jeho realizaci už má ŘSD vykoupeny pozemky a stavební povolení. Momentálně probíhá i výběrové řízení na zhotovitele, ale stavbu by mohla zpomalit změna v zákoně. „Když jsme obchvat Drmoulu a Trstěnic na I/21 projektovali, spadal ještě do takzvané staré EIA, tedy pod starý systém vyhodnocení vlivů na životní prostředí. Mezitím se změnila legislativa a tento úsek nedostal výjimku, aby nemusel být posuzován znovu," dodal Hnízdil, že pokud posuzování vlivů půjde hladce, se stavbou by se mohlo začít už v polovině příštího roku.

Komunikace u obce Okrouhlá, asi šest kilometrů od Chebu, pak vzala život dvěma lidem a tři další vážně zranila a u odbočky do Olšových Vrat se přihodilo sedm dopravních nehod se třemi vážnými zraněními.

Druhým nejrizikovějším místem v celé ČR je sjezd z E65 za vsí Bezděčín jižně od Mladé Boleslavi, respektive křižovatka, která tuto komunikaci propojuje se silnicí I/16.

Třetí místo obsadila křižovatka s vedlejší silnicí u Starých Hutí na silnici I/50 u Uherského Hradiště.

Autor: Zdeněk Hnízdil

27.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení