Ve všech klubech Karlovarského a Plzeňského kraje se těšili trenéři a funkcionáři na souboj nejlepších atletů v ve třech kategoriích žactva. Tímto závodem je mistrovství obou krajů, které se uskutečnilo o víkendu ve Stříbře.

Chebským se toto mistrovství mimořádně vydařilo. Trenéři P. Tirala, J. Kastner, J. Přibáň sklízeli plody za svojí tréninkovou péči o mladé chebské talenty. Sedm zlatých, šest stříbrných, čtyři bronzové a ještě osm čtvrtých míst vyneslo chebskou atletiku až na samotný vrchol mezi nejlepší kluby v obou krajích.
Dvě zlaté medaile získala v nejmladším žactvu Aneta Tiralová a dokázala tak, že momentálně patří ve své kategorii k neporazitelným. Vyhrála v osobních rekordech 60m (8.89) a 600m (1:54.67). Dominik Gregor nebyl vybrán na mistrovství České republiky ve víceboji, a tak mohl dokazovat svoji všestrannost na tomto závodě. Vyhrál 60m překážek (10.88) stejně jako skok do dálky (519 cm) a byl druhý v kouli (4 kg – 10.44 m) a v hodu kriketovým míčkem (57.32). Jen kdyby Dominik tolik nezlobil a soustředil se na školu a pak na trénink – v atletice je to velký talent.

Třetí velkou hvězdou byla Markéta Petrikovičová, která v běhu na 300m vytvořila nový klubový rekord 44.14 (ten starý byl 11 let starý!) a tímto časem vévodí českým tabulkám mladších žákyň v celé České republice! Markéta ještě získala dvě bronzové medaile – na 60m (8.53) a 150m (20.72) a spolu s J. Danihelkovou, S. Vejražkovou, L. Břicháčkovou vyhrála štafetu 4x60m (33.89). Sedmou zlatou do sbírky Unionu Cheb získal ve výšce mladších žáků František Beneš rovněž v osobním rekordu (146 cm), borec který dojíždí na tréninky do Chebu z Lubů!

Stříbrná na 60m doběhla talentovaná Jana Danihelková (8.52). Překvapivé druhé místo v dálce pro sebe získala Lucie Břicháčková v osobním rekordu 443 cm. Starší žákyně Anna Langmaierová v nezvyklé disciplíně pro Cheb - v kladivu, rovněž vybojovala stříbro (25.23).

Výborně si vedl mezi pětadvaceti nejmladšími sprintery Jan Lališ, který celkově získal bronzovou medaili (9.33). David Richter patří mezi ty nejrychlejší sprintery v krajských bitvách, tady z toho bylo třetí místo na 150m (19.81) a čtvrté na 60m v osobním rekordu (8.15).

Ve sportu bývá nejhorším místem čtvrté pořadí. Je to kousek od medaile, prostě trošku smůla. Chebští měli takto osmkrát smůlu, ale výkony to byly parádní – 150m Jana Danihelková (21.15), 300m Soňa Vejražková (47.03), 800m Adam Študlar (2:44..95), 100m přek. Matěj Jeřábek (19.19), skok do dálky David Richter (455) Tereza Kristková (439), koule Karel Schulz (9.92).

Na této medailové žni se mohla podílet i další výborná atletka Sára Janušková, která ovšem zůstala doma ze zánětem středního ucha….

Chebští atleti se už těší na svoji Velkou cenu, která bude v německém Wiessau 5. července a na které se rádi představí chebskému publiku.