Po úspěšném vystoupení v prvním kole Českého poháru, kdy HC CheLK jednoznačně zvítězil na domácí palubovce s družstvem Tachova, zajížděl tým tento víkend do Strakonic k prvnímu mistrovskému utkání. Jihočeské házenkářky patřily v loňské sezoně do špičky druhé ligy, přesto si házenkářky CheLk věřily a jely k zápasu s odhodláním zvítězit.
Hned od začátku utkání se snažily preferovat rychlou házenou a ujaly se dvou- až tříbrankového vedení. Do konce poločasu však polevily a po zbytečných technických chybách nechaly družstvo Strakonic srovnat skóre. Poločas skončil 12:12.
Po přestávce zlepšili hosté obranu, výborně opět zachytala brankářka Prošková, a hned v úvodu si vypracovali rozhodující náskok, který kontrolovali až do konce utkání, které nakonec skončilo 27:23 v jejich prospěch. Tradičně výborně zahrála Věra Heřmánková se spolehlivě chytající Petrou Proškovou. Míša Buchlovská proměnila všechny nařízené sedmimetrové hody.
Sestava a statistiky CheLK:
2/0 Schneiderová Lenka, 0/0 Vaníčková Gabriela, 1/0 Dubská Kateřina, 6/0 Heřmánková Věra, 1/0 Hřivnová Tereza, 5/0 Daňková Martina, 3/0 Koubová Barbora, 0/0 Pohořalá Kristýna, 7/6 Buchlovská Michaela, 0/0 Prošková Petra, 2/0 Pilmajerová Adéla
„Spokojený jsem pouze s výsledkem, tedy s vítězstvím. Předvedená hra nebyla úplně to TOP, co umíme a chceme předvádět. K dalšímu utkání nastoupíme doma ve sportovní hale Lokomotiva a rozhodně chceme vyhrát a zlepšit i výkon. Soupeřem bude družstvo Českých Budějovic, které sestoupilo z 1. ligy, což neznamená, že to není hratelný soupeř. Doufám, že nás přijde povzbudit i velký počet příznivců," řekl Josef Heřmánek, kouč HC CheLK.
Následující kolo
HC CheLK – Loko Č. Budějovice – 26. 9. 2015 16:00 – Sportovní hala Lokomotiva Cheb.