Výborného výsledku dosáhli žáci oddílu SHINKYOKUSHINKAI KARATE z Františkových Lázní na prvním letošním závodě ve Velké Hleďsebi u Mariánských Lázní. Tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile se zahoupaly na krku svěřenců trenéra Františka Čadka. Na závody plnokontaktního karate odjelo celkem šest závodníků v doprovodu zástupce trenéra Alana Doana.
První místo získal vynikající závodník Pavel Weinfurter v kategorii juniorů nad 70 kg. K vítězství mu stačil jediný suverénně vyhraný zápas. Ne nadarmo byl Pavel letos vybrán do širšího výběru reprezentace České republiky.
Není bez zajímavosti, že za několikaletou závodní dráhu se Pavlovi první místa vyhýbala a ze závodů často odcházel s druhými a třetími místy. Tentokrát se konečně dočkal.
Loňský mistr republiky Vojta Hůda musel překonat tři soupeře, aby se umístil na prvním místě v kategorii starších žáků do 40 kg. I on byl vybrán do širšího výběru reprezentace České republiky.
V kategorii mladší žákyň do 35 kg vybojovala zlatou příčku Lenka Jadrná. Lenka je velmi úspěšná začínající závodnice oddílu. V loňském roce získala titul Mistryně České republiky a letos se očekává obhajoba titulu! Samozřejmě, že Lenka je kandidátem reprezentace České republiky.
Juniorka do 65 kg Viktorie Gavrylyuk si z tohoto závodu odnesla krásné druhé místo. Viky se i v loňském roce dařilo velmi dobře, získala třetí, první a druhé místo.
Alan Doan – mladší dorost do 55 kg, si vedl také výborně. Jeden vyhraný a jeden prohraný zápas v této těžké kategorii stačil na třetí místo. To není špatným začátkem letošní sezony.
Tomáš Trpák bojoval v kategorii mladší dorost do 50 kg. Tomáš měl v tomto závodě asi nejtěžší pozici, a přestože jeden zápas vyhrál, skončil „až" na čtvrtém místě.
Františkolázeňský oddíl Shinkyokushinkai Karate v loňském roce získal celkem šest prvních, šest druhých a sedm třetích míst v jednotlivých závodech, a sezonu 2014 zakončil získáním třech titulů Mistra České republiky a dvěma třetími místy na Mistrovství české Republiky.
První letošní závod ukázal připravenost závodníků na letošní sezonu. Kvality závodníků prověří i plánované výjezdy na zahraniční klání. Hodně štěstí. OSU ! (frč)