VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karatisté z F. Lázní dosáhli v loňském roce řady úspěchů

Františkovy Lázně - Trenér Čadek a několik nadějných žáků se o letních prázdninách zúčastnili soustředění v Mariánských Lázních

6.1.2016
SDÍLEJ:

Nácvik přerážení cihel v podání Marka Grilla.Foto: archiv oddílu

   Výborných výsledků v loňském roce dosáhli žáci oddílu SHINKYOKUSHINKAI KARATE z Františkových Lázní. Na pětatřicet medailí ze tří klání a účast na dalších akcích je dobrou vizitkou.
   První kolo Ligy kumite v Mariánských Lázních vynesla oddílu tři zlaté a jednu bronzovou medaili. Ale to byl teprve rozjezd.
Skutečné žně znamenalo druhé kolo Ligy. Františkolázeňský oddíl, trénující v místní základní škole, se s podporou města Františkovy Lázně ujal pořadatelství a na domácí půdě se samozřejmě chtěl blýsknout. Do závodu postavil maximum těch nejlepších závodníků. Svěřenci trenéra Čadka na tomto závodě získali tři zlaté, šest stříbrných a jednu bronzovou medaili. Celkem tedy deset cenných kovů.
Aby to nebylo málo, z posledního kola Ligy, konaného v Sokolově, přivezl oddíl ještě dvě medaile navíc. Čtyři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové!
   V celkovém hodnocení mistrovství České republiky to vyneslo jedno první a tři druhá místa. Bohužel tedy pouze jeden ze závodníků – Vojta Hůda – obhájil předloňský titul mistra České republiky. Předloni měl oddíl mistry republiky tři (Jadrná, Hůda, Votava). Méně prvních míst v MČR ale není způsobeno poklesem výkonnosti závodníků jako paradoxně spíše poklesem počtu závodníků v některých kategoriích. Na to doplatila například Lenka Jadrná. Přestože letos na třech závodech získala tři zlaté, bylo to pokaždé v jiné kategorii a tyto body nelze sečíst a započítat do hodnocení MČR. Podobně na tom byla i Kristýna Doanová a Viktorie Gavrylyuk. I když závodí a vozí medaile, musí pro nedostatek soupeřek přecházet z kategorie do kategorie a získané body nelze v hodnocení MČR sečíst. Na druhou stranu si často zazávodí i ve dvou kategoriích během jednoho závodu.
   Letos byl oddíl oslaben o několik starších závodníků z důvodu odchodu na střední školy mimo okres, ale z druhé strany byl posílen novou vlnou začínajících a nadaných dětí, které již sbírají první zkušenosti, a dokonce i medaile (Hůda ml., Hruška, Bryndas, Novotná). Staří mazáci, jako Weinfurter, Votava, Trpák, Doan, Gavrylyuk, Doanová, jsou jim příkladem a oporou. Většina z nich již studuje a bydlí na internátech a na trénink jim nezbývá tolik času. Všichni ale závodí a vozí medaile.
Dobrých výsledků lze dosáhnout pouze náročným a pravidelným tréninkem. Proto se trenér Čadek a několik nadějných žáků o letních prázdninách zúčastnili soustředění v Mariánských Lázních pod vedením lektora slovenské reprezentace Jánose Markovicse, 3.dan, a Kristíny Hupian, 1. dan, medailové účastnice mistrovství Evropy.
   Další prověrkou kvalit byla loňská zkouška technické vyspělosti. Konala se v březnu ve Velké Hleďsebi. Zkoušku úspěšně složilo deset žáků oddílu. Votava Martin 4. kyu, Hoang Anh Doan 7. kyu, Nerad Daniel 7. kyu, Hůda Vojtěch 9. kyu, Doan Alan 9.kyu, Novotná Natálie 9.kyu, Jadrná Lenka 10. kyu, Doanová Kristýna 10. kyu, Bryndas Alex 10. kyu, Hůda Václav 10. kyu.
   Přestože oddíl nemá nouzi o nové členy, osvěta není na škodu. A tak dopoledne 25. června 2015 se v přírodním amfiteátru školky Pohádka v Chebu sešly děti několika tříd, aby zhlédly ukázku Kyokushin karate v podání jejich kamaráda, šestiletého Honzíka Hrušky, dnes již školáka se dvěma medailemi za druhé a třetí místo v Lize kumite plnokontaktního karate.
   Podobnou akcí je i každoroční exhibiční veřejný trénink. Tyto exhibice mají velký úspěch zejména mezi příznivci a fanoušky karate. Mladí karatisté předvedli průřez celoročním tréninkem a samozřejmě několik parádiček pro diváky, jako jsou kopy s otočkou a kopy ve výskoku, ale hlavně oblíbené přerážení předmětů.
Děti se během roku účastní i dalších sportovních akcí, které napomáhají zvyšovat jejich fyzickou připravenost. Jsou to různé školní sportovní akce nebo například Chebská běžecká zima, Chebská desítka a podobně.
Poslední akcí je každoroční vánoční vycházka do lesa. Na Štědrý den dopoledne děti vezmou nějaké dobroty a jdou do lesa a přikrmí a ozdobí vánoční strom pro lesní zvířátka. Tato tradice, zdobení stromečku, trvá již několik let a výjimkou nebyl ani loňský závěr roku.
„Účast na závodech a dalších akcích není možná bez podpory města Františkovy Lázně a několika sponzorů, kterými jsou: Lagarde spedition, spol. s.r.o., NELAN, a.s., Lázeňský dům Palace Františkovy Lázně, NelBys, a.s., Algon plus auto, a.s., Cheb, Josef Altman-zlatnictví, Selská jizba Františkovy Lázně," zdůraznil František Čadek, trenér a vedoucí oddílu karatistů ve Františkových Lázních.

Autor: Redakce

6.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení