V pořadí již sedmnácté mistrovství Evropy žáků a dorostu se poprvé konalo v severských zemích, konkrétně v norském hlavním městě OSLO. Na začátku července se tam sjeli mladí sportovci z jedenácti zemí: Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Litva, Německo, Norsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Ukrajina, Rusko. Českou výpravu tvořilo 17 sportovců, z toho pět z chebského oddílu ROB: Daniela Trpáková (kat. D16), Petra Liďáková, Nela Stahlová (kat. D14), Samuel Svatek, Jan Trpák (M14). Pro Danielu a Petru to byl již čtvrtý šampionát, Nela a Samuel jeli již podruhé a jen pro Honzu to byla evropská premiéra.
   Na programu mistrovství byly tři disciplíny. Jako první v pořadí se běžel sprint (v pásmu 3,5 MHz). Vysílače kontrol vysílají ve 12 sekundových relacích, závodník vyhledává od osmi do dvanácti kontrol na trati cca 1,5-2 km. V kategorii M16 ovládli stupně vítězů čeští závodníci, když mistrem Evropy se stal Jakub Křen, druhý doběhl Dominik Šrom a třetí Dalibor Matoušek. V kategorii D16 si pro stříbrnou medaili doběhla Daniela Trpáková a v kat. M14 pro bronz Samuel Svatek. Druhý závodní den byl na programu dvoumetr (závod v pásmu 144 MHz). Zde se kromě individuálních výkonů jednotlivých závodníků hodnotil také kolektivní výkon družstva. V kat. M16 zvítězil Dominik Šrom, bronz vybojovala v kat. D16 Anna Sobotková. Velmi dobře zaběhla v kat. D14 Petra Liďáková, která skončila na šestém místě. V soutěži družstev získalo české družstvo v M16 stříbro a děvčata v kategoriích D16 a D14 bronz.
   Posledním závodem byl závod v pásmu 80 m (3,5 MHz). Stříbrnou medaili v náročném terénu vyběhla Daniela Trpáková (D16), bronzovou pak Jakub Klec (M14), pátou příčku v D14 obsadila Petra Liďáková a v M14 Samuel Svatek. Všechna čtyři mládežnická družstva pak získala stříbrnou medaili. Česká republika na šampionátu celkem vybojovala 16 medailí a v hodnocení národů skončila na druhém místě za vítězným Ruskem.
   Chebští závodníci si z Norska domů přivezli osm medailí: Daniela Trpáková tři stříbra a jeden bronz (2x jednotlivci a 2x družstva), Petra Liďáková a Nela Stahlová stříbro a bronz (2x družstva), Samuel Svatek stříbro a bronz (1x družstva a 1x jednotlivci) a Jan Trpák jednou stříbro (1x družstva).